Zapraszamy do sprawdzenia siódmej już edycji z serii „9 szybkich pytań – #AnkietaRapera”. Tym razem na pytania odpowiadał będzie raper z Sosnowca, który ostatnio wypuścił płytę pt. „LOST” , a już teraz pracuje nad kolejnym projektem. Życzymy miłej lektury!

  1. Co sądzisz o politycznej karierze Liroy-a?

Szczerze mówiąc jest mi ona obojętna. Sam osobiście nigdy bym nie wystartował w żadnych wyborach, gdyż polityką interesuje się tylko na tyle, żeby wiedzieć na kogo zagłosować. Uważam, że władze sprawować powinni odpowiednio wykształceni w tym kierunku ludzie, ale skoro karierę polityczną robią byli piłkarze czy aktorzy to dlaczego miałby nie robić jej raper?

  1. Najbardziej niedoceniona rapowa/hiphopowa płyta to…

… Robak (Inflacja) – Klub dwadzieścia kilka.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl
  1. Na czym najbardziej ci zależy?

Najbardziej zależy mi na rodzinie i przyjaciołach, więc staram się im pomagać jak tylko mogę. Na trzecim miejscu jest oczywiście muzyka, bez której nie wyobrażam sobie dnia.

  1. Czym dla ciebie jest wolność? Czy czujesz się wolny?

Wolność jest wtedy, gdy sami za siebie decydujemy i możemy robić wszystko na co mamy ochotę, jednak za wszystko musimy być gotowi ponieść odpowiednie konsekwencje. Na przykład moim wolnym wyborem jest picie piwa na ławce, jednak muszę się liczyć że mogę za to dostać mandat (co swoją drogą jest pojebane). Osobiście czuje się wolny, staram się robić to na co mam ochotę, nie ogranicza mnie praca, gdyż sam ją wybrałem. Jak w kawałku Notorius’a: “Only Sky’s the Limit”.

  1. Co musiałoby się wydarzyć żebyś wystąpił w tańcu z gwiazdami?

Musiałbym zostać gwiazdą bo tancerz ze mnie żaden.

 

[wp_ad_camp_2]

 

  1. Jaki popełniłeś największy błąd w swojej karierze?

W wieku 17 lat przerwałem nagrywanie po pierwszych próbach i wróciłem dopiero po 5 latach. Ta przerwa zdecydowanie wstrzymała mój rozwój, ale wówczas nie w głowie mi były nagrywki. Generalnie staram się niczego w życiu nie żałować.

  1. Najlepszy wers jaki napisałeś w swoim życiu to…

Szkoła, życie, praca – ciągły stres.

Jesteśmy jak te żywe trupy – ‘Walking Dead’.”

  1. Czy uważasz, że lepszym „artystą” jest: wyszkolony muzyk, czy samouk, który sam przekracza bariery i nie przestrzega sztywnych reguł?

Zarówno ten pierwszy jak i ten drugi może być świetnym artystą. Wystarczy odrobina talentu plus praca, praca i jeszcze raz praca. Wiadomo, że muzyk po studiach posiada większą wiedzę (przynajmniej teoretycznie), jednak bez pracy i ciągłego samodoskonalenia zostanie to zmarnowane. Podobnie samouk, braki w teorii może nadrobić ciężką pracą.

  1. Czy wpadłeś kiedyś w sidła rutyny muzycznej?

Nie. Mam wręcz przeciwnie. Nie odczuwam rutyny, a ciągłą chęć robienia czegoś nowego, przekraczania barier – stąd każda moja płyta jest inna i sądzę, że każda następna będzie inna. W głowie codziennie mam dziesiątki pomysłów na pojedyncze tracki i całe projekty – ogranicza mnie tylko brak czasu na realizację, ale wszystko w swoim czasie. Jak wpadnę w rutyne to zrobię sobie przerwę od muzyki.