Pierwszy tydzień sprzedażowy za nami.

Całkowita dominacja Franka Oceana! Tylko tak można nazwać to, co dzieje się w sieci po wypuszczeniu “Blonde”, który był jednym z najbardziej wyczekiwanych albumów ostatniej dekady. Płyta Oceana zadebiutuje na pierwszym miejscu listy najczęściej kupowanych albumów Billboard. Biorąc pod uwagę fizyczne egzemplarze oraz platformy streamingowe “Blonde” zostało zakupione około 278 tys. razy, wyprzedzając tym samym “Views” Drake’a, soundtrack filmu “Suicide Squad” oraz “I Told You” Tory Laneza.

 

[wp_ad_camp_1]

 

Pomimo tego, że album Franka był dostępny wyłącznie na platformie Apple, ludzie jak zawsze znaleźli sposób, aby nielegalnie ściągnąć projekt “Blonde”. Ogromna liczba 750 tys. nielegalnych pobrań płyty Ocean’a przebiła nawet “The Life Of Pablo” Kanye Westa, którego album został nielegalnie ściągnięty około 500 tys. razy.

 

[wp_ad_camp_1]

 

“Blonde” to pierwszy album Franka Oceana, który jest najlepiej sprzedawanym albumem po pierwszym tygodniu w jego dyskografii. Jego poprzedniu album “Channel Orange” zajął po pierwszych siedmiu dniach drugie miejsce na liście z liczbą 131 tys. zakupionych egzemplarzy.

Napisz komentarz!

Współtwórca i redaktor naczelny portalu HipHopWeb.pl. W branży HipHopu udziela się już od 2010 roku, kiedy to założył portal RapWeb.pl który później przebrandował się na HipHopWeb.pl. Miłośnik polskiego hiphopu z lat 90' i 00'. Po godzinach zajmuje się produkcją muzyczną wykraczającą często poza gatunek hip-hopu. Właściciel także portali ObywateleNieba.pl czy OtoPress.pl.