O.S.T.R - premiera płyty na podwójnym vinylu
O.S.T.R - premiera płyty na podwójnym vinylu

Na ten dzień czekało wielu fanów O.S.T.R. Płyta “MTV Unplugged: Autentycznie” trafiła na podwójny winyl i jest już dostępna w oficjalnej sprzedaży.

O.S.T.R. jest pierwszym artystą po siedmioletniej przerwie, który zagościł w polskiej edycji formatu MTV Unplugged. Sukces albumu “Życie po śmierci” (Bestseller Empiku 2016) podsunął artyście i jego muzykom pomysł akustycznej realizacji tego konkretnego albumu, zamiast zwyczajowej konwencji “The Best of…”.

Formuła sprawdzona została wcześniej w praktyce na supertrasie koncertowej “Autentycznie”. Wyprzedane w mgnieniu oka sale teatralne, gorące przyjęcie w czasie spektaklu oraz spotkania ze słuchaczami utwierdziły rapera w słuszności tej decyzji.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Pionerski charakter hiphopowych utworów wyzwaniem aranżerów.

Choć O.S.T.R. ma bogate doświadczenie w pracy z żywym, akustycznym zespołem, to wówczas po raz pierwszy stanął w szranki z tak doświadczonym sekstetem. Oryginalne instrumentarium z jednej strony nadało pionierskiego charakteru opracowaniom hiphopowych utworów, z drugiej – stało się wyzwaniem dla aranżerów. Oddanie dynamiki i mocy przekazu instrumentów elektronicznych poprzez klasyczne i subtelne instrumenty to wyjątkowe dzieło. Zadania podjęła się trójka muzyków: pianista Wojtek Krukowski, DJ Haem oraz perkusista Wojtek Fedkowicz. Oprócz nich na scenie wystąpili: Agnieszka Grela-Fedkowicz – harfa, Sylwia Spodobalska – wiolonczela, Jacek Fedkowicz – kontrabas / gitara basowa, Basia Pospieszalska – dodatkowy wokal, oraz gościnnie Leszek Możdżer i Ostry Junior.

Za oprawę graficzną wydawnictwa – zarówno wersji podstawowej i edycji specjalnej CD, jak i udostępnionej właśnie w przedsprzedaży wersji 2LP – odpowiada Grzegorz Piwnicki z FORIN Studio.

Tracklista:

Strona A
Rozdział I / Jak to się zaczęło
1. Od autora / Prolegomena
2. We krwi (Since I Saw You)
3. Diagnoza

Strona B
Rozdział II / Czarny film…
4. Kto gasi światło?
5. Miami
6. Scenariusz sądnych dni

Strona C
Rozdział III / Wyjście na prostą
7. Spowiedź
8. Życie po śmierci
9. Bilans
10. Kropla wody

Strona D
Rozdział IV / Repatriacja mocy
11. Raut
12. WudźTangClan
13. Jaki ojciec taki syn – gościnnie Ostry Junior
14. To mój dzień
15. Epilog16. Coda – gościnnie Leszek Możdżer

Jak wygląda okładka?

 

O.S.T.R - premiera płyty na podwójnym vinylu
O.S.T.R – premiera płyty na podwójnym vinylu

Wygląd podwójnego vinyla:

Album można zamówić w AsfaltShop pod tym adresem.