Asfalt 20 Live
Asfalt 20 Live

Na niecały miesiąc przed koncertem Asfalt 20 Live do line-upu wydarzenia dołączył jeszcze jeden headliner – Adi Nowak.

15 grudnia w warszawskiej Progresji zaprezentuje się Adi Nowak, który nierozerwalnie kojarzony jest z nową falą artystów Asfaltu. Ponadto autor m.in. bardzo dobrze przyjętej płyty “Kosh”, z której w dodatku pochodzi jego dotychczas największy przebój pt. “Placebo” nagrany wspólnie z Agatą “Dziarmą” Dziarmagowską.

20 lat Asfaltu w pigułce

Rok 1998, OMP i album “Wilanów… Zobacz Różnicę”. Ciężko uwierzyć, że minęło 20 lat od premiery pierwszego wydawnictwa Asfalt Records. Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad Marcin “Tytus” Grabski i jego ekipa wypuścili na świat ponad 150 płyt. Te często stanowiły o sile rodzimego rapu.

Na zakończenie, takie marki, jak O.S.T.R, Fisz Emade, czy Łona i Webber były fundamentami tej wytwórni. Jeśli dodamy do tego najnowszą historię – Taco Hemingway, Otsochodzi czy Rasmentalism i Flirtini – otrzymamy jeden z najważniejszych labeli w polskim hip-hopie.

 

 

Napisz komentarz!

Współtwórca i redaktor naczelny portalu HipHopWeb.pl. W branży HipHopu udziela się już od 2010 roku, kiedy to założył portal RapWeb.pl który później przebrandował się na HipHopWeb.pl. Miłośnik polskiego hiphopu z lat 90' i 00'. Po godzinach zajmuje się produkcją muzyczną wykraczającą często poza gatunek hip-hopu. Właściciel także portali ObywateleNieba.pl czy OtoPress.pl.