Mercedresu powraca z solową płytą po 12 latach
Mercedresu powraca z solową płytą po 12 latach

Mercedresu to weteran sceny miejskiej blisko związany ze środowiskiem hiphopowym. Raper zapowiedział swój solowy album na styczeń 2019 roku.

Autor i współautor takich bengerów jak “Uciułany giecik” czy “Raptowne realia” w ciągu ostatnich 12 lat zapowiadał wielokrotnie swój własny solowy album. Współpraca z Asfalt Records nad długo oczekiwaną płytą trwała ostatnie trzy lata.

Po pierwsze już 1 stycznia 2019 ukaże się singiel i teledysk “Jak” zapowiadający gotową już płytę Mercedresu pt. “Murdrera Jeden”. Wraz z premierą utworu rozpocznie się przedsprzedaż albumu. Egzemplarze przeznaczone do przedsprzedaży zostaną podpisane osobiście przez Mercedresu. Do oficjalnej sprzedaży krążek trafi 18 stycznia 2019 r. Autorem okładki jest pracownia forinstudio.com.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Bio Mercedresu

Jeden z ojców chrzestnych krakowskiej sceny hiphopowej i szara eminencja polskiego rapowego podziemia. Ponadto jeden z pierwszych dancehallowych wokalistów w Polsce oraz pionier muzyki ragga. Jego charakterystyczny wokal fani hip-hopu do dziś pamiętają z wielu kultowych kawałków. Współtwórca legendarnego już składu PCP. Po latach wydawniczej ciszy wraca z pierwszym w pełni autorskim materiałem. Płyta „Murdrera Jeden” jest podsumowanie jego dotychczasowej twórczości oraz dodatkowo klamrą, którą spina całe swoje życie.