Mercedresu powraca z solową płytą po 12 latach
Mercedresu powraca z solową płytą po 12 latach

Mercedresu to weteran sceny miejskiej blisko związany ze środowiskiem hiphopowym. Raper zapowiedział swój solowy album na styczeń 2019 roku.

Autor i współautor takich bengerów jak “Uciułany giecik” czy “Raptowne realia” w ciągu ostatnich 12 lat zapowiadał wielokrotnie swój własny solowy album. Współpraca z Asfalt Records nad długo oczekiwaną płytą trwała ostatnie trzy lata.

Po pierwsze już 1 stycznia 2019 ukaże się singiel i teledysk “Jak” zapowiadający gotową już płytę Mercedresu pt. “Murdrera Jeden”. Wraz z premierą utworu rozpocznie się przedsprzedaż albumu. Egzemplarze przeznaczone do przedsprzedaży zostaną podpisane osobiście przez Mercedresu. Do oficjalnej sprzedaży krążek trafi 18 stycznia 2019 r. Autorem okładki jest pracownia forinstudio.com.

Bio Mercedresu

Jeden z ojców chrzestnych krakowskiej sceny hiphopowej i szara eminencja polskiego rapowego podziemia. Ponadto jeden z pierwszych dancehallowych wokalistów w Polsce oraz pionier muzyki ragga. Jego charakterystyczny wokal fani hip-hopu do dziś pamiętają z wielu kultowych kawałków. Współtwórca legendarnego już składu PCP. Po latach wydawniczej ciszy wraca z pierwszym w pełni autorskim materiałem. Płyta „Murdrera Jeden” jest podsumowanie jego dotychczasowej twórczości oraz dodatkowo klamrą, którą spina całe swoje życie.