eminem
eminem

Według nowego badania Spotify ludzie najczęściej podczas ćwiczeń słuchają Eminema. Najpopularniejszy jest kawałek „Till I Collapse” oraz „Lose Yourself”.

Na Spotify jest około 43.5 miliona playlist do słuchania podczas treningu. Codziennie podczas ćwiczeń na siłowni albo biegania, tysiące, a nawet miliony ludzi uwielbia motywować się muzyką. Najczęściej słuchaną „nutką” jest „Till I CollapseEminema i gościnnie dogranego Nate Dogga. Na drugim miejscu również jest utwór Eminema – „Lose Yourself„. Kawałek ten powstał do filmu, „8 Mila” i został nagrodzony Oskarem. Jak nie Eminem to Kanye West, „Stronger” oraz „POWER” także jest bardzo często odsłuchiwane.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Jednak kobiety, aż tak bardzo za hip-hopem podczas treningu nie przepadają. Ulubioną piosenką płci pięknej jest „Uptown FunkMarka Robinsona i Bruno Marsa. Grupa wiekowa jaka najczęściej słucha muzyki motywacyjnej do treningu to kobiety w wieku 35-44 lat. Najpopularniejszy kawałek „Till I Collapse” słuchają ludzie od 13 do 35 roku życia.

Kraj jaki najczęściej słucha muzyki podczas jogi to Szwajcaria, natomiast Finowie są liderami w słuchaniu typowej muzyki przeznaczonej do treningu. Aktywność treningowa jest największa podczas sezonu letniego, natomiast listopad jest miesiącem gdzie rzadziej ćwiczymy.

Przedstawiony ranking to zestawienie „wszechczasów„. W 2018 roku najpopularniejszy był kawałek Drake’a pt. „God’s Plan„.