GrandMaster Flash w Polsce! Już w lutym wielki koncert
GrandMaster Flash w Polsce! Już w lutym wielki koncert

24 lutego 2019 roku w Warszawskim Klubie Proxima wystąpi na jedynym koncercie w Polsce legenda Hip-Hop-u GrandMaster Flash.

W 2004 roku Magazyn Rolling Stone przyznał jego utworowi „The Message” 51 miejsce na liście utworów wszech czasów! Rok 2007 – razem z The Furious Five dołączył do prestiżowego grona Rock and Roll Hall of Fame. Ponadto w 2017 roku Netflix wyprodukował serial „The Get Down” w którym główni bohaterowie uczą się od niego techniki cuttingu. Okrzyknięty przez New York Times „pierwszym wirtuozem Hip-Hopu” – teraz zagra dla warszawskiej publiczności!

Trasa Hip Hop: People, Places & Things za pomocą deków, obrazów i dźwięku przeniesie nas w podróż do początków hip-hopu na Bronx-ie w latach 70tych. Stamtąd odbędziemy podróż aż do czasów obecnych. Czeka nas uczta ponadczasowych utworów zaserwowana przez jednego z największych mistrzów tego gatunku. Zresztą, zobaczcie sami:


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Legenda hiphopu

Grandmaster Flash czyli Joseph Saddler to urodzony na Barbadosie a wychowany na południowym Bronksie hip-hopowy muzyk i DJ, uważany za jednego z pierwszych innowatorów hip-hopu, pioniera Turntablizmu, cuttingu i miksowania. Zaangażowany we wczesną nowojorską scenę DJ-ów, uczył się od Pete’a Jonesa i Koola Herca. Dziś jest głosem całego pokolenia pionierów hip-hopu z lat siedemdziesiątych.

Grandmaster Flash był inicjatorem techniki nazywanej cuttingiem. Polegała ona na używaniu dwóch kopii jednego nagrania i dwóch gramofonów, do których muzyk dodał mikser, by manualnie wzmocnić przerwy. Zwykłe odtwarzanie utworu przerywano w celu nałożenia przerwy. Ta z kolei mogła być powtarzana przy użyciu miksera do przełączania kanałów, do czasu kiedy druga płyta nie trafi z powrotem na igłę gramofonu. Cutting został następnie rozwinięty do scratchingu przez Grand Wizard Theodore.

Swój pseudonim Flash otrzymał jeszcze w szkole od postaci Flash Gordona, z którą się utożsamiał. Muzyk posiada własną kolekcję ubrań „G.Phyre”. Był też producentem „The Get Down” Netflixa.

Dzięki dostępowi do archiwalnych oryginalnych nagrań, obrazów i filmów ze skarbców największych wytwórni płytowych, występy Grandmastera Flasha są prawdziwym świętem hip-hopu i dekady, która ukształtowała ten muzyczny gatunek.

Koncert odbędzie się 24 lutego w warszawskiej Proximie. Bilety można nabyć na goout.net. Link do wydarzenia na facebooku znajduje się tutaj. Dzienniarze naszego portalu pojawią się na wydarzeniu, aby przeprowadzić dla Was relację z tego niezwykłego wydarzenia!