mercedresu
mercedresu

Oficjalna sklepowa premiera długo wyczekiwanego albumu Mercedresu “Murdera Jeden”. Za większość kompozycji muzycznych oraz postprodukcję (miks i mastering) na płycie odpowiada Marek Bogdański. 

Album promuje singiel “Jak” w reżyserii Oskara Marciniuka. Koncert prezentujący premierowy repertuar odbędzie się 15 lutego w warszawskim klubie Poziomy.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Z pewnością można stwierdzić, że Mercedresu to weteran sceny miejskiej blisko związany ze środowiskiem hiphopowym. Autor i współautor takich bengerów jak “Uciułany giecik” czy “Raptowne realia” w ciągu ostatnich 12 lat zapowiadał wielokrotnie swój własny solowy album. Współpraca z Asfalt Records nad długo oczekiwaną płytą trwała ostatnie trzy lata.

Kim jest Mercedresu?

Jeden z ojców chrzestnych krakowskiej sceny hiphopowej i szara eminencja polskiego rapowego podziemia, jeden z pierwszych dancehallowych wokalistów w Polsce oraz pionier muzyki ragga. Jego charakterystyczny wokal fani hip-hopu do dziś pamiętają z wielu kultowych kawałków.

Ponadto jest współtwórcą legendarnego składu PCP. Jednak po latach wydawniczej ciszy wraca z pierwszym w pełni autorskim materiałem. Płyta “Murdera Jeden” jest podsumowaniem jego dotychczasowej twórczości oraz klamrą, którą spina całe swoje życie.

Płytę można zakupić tutaj.