Relacja z koncertu: Hinol + PW / Mej Duszy Dziecko. Kraków, 27.01.2019
Relacja z koncertu: Hinol + PW / Mej Duszy Dziecko. Kraków, 27.01.2019

Dnia 27.01.2019 roku zawitaliśmy na koncert – Hinol + PW / Mej Duszy Dziecko -, który odbył się w krakowskim klubie „Żaczek”. Po występie udało nam się zadać raperowi kilka pytań.

Koncert miał początkowo odbyć się 18.01, ale z powodu żałoby narodowej przeniesiono go na niedzielę, 27 stycznia.

Cała trasa promuje najnowszy solowy album Hinola – „Mej Duszy Dziecko„, który miesiąc od wydania osiągnął status „Złotej Płyty„, jednak ostatnio informowaliśmy, że krążek sięgnął po platynę. Koncert został zorganizowany dzięki Agencji Muzycznej CRAVE.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

ZOBACZ TAKŻE: OLiS: Reprezentanci BOR w czołówce, Hinol PW i Szpaku z platynową płytą

Ponadto, na facebooku odbyło się głosowanie, który artysta powinien zagrać support. Ponad 900 głosów zdobyła ekipa chłopaków z RapBandits oraz raper z Kędzierzyna-Koźla, Siwszy WPRS.

Jako pierwszy wyszedł na scenę Siwszy. Artysta oznajmił, że to jego pierwszy koncert w klubie. Prezentował oldschoolowy, podziemny rap. Później na scenę wyszło czterech chłopaków z ekipy RP. Panowie dobrze rozgrzali publiczność przed wyjściem PW i zaprezentowali kilka swoich utworów.

W końcu, chwilę przed 21:00 na scenę wyszli ci, dla których zgromadziła się publika – Hinol wraz z Jano. Asystował im również DJ Lem.

Raperzy zaczęli z grubej rury, jako pierwszy kawałek zagrali numer „W Drogę„, który ma obecnie ponad 14 mln wyświetleń na YouTube. Nie zabrakło też kawałków ze starszych płyt duetu. „Licz na siebie” z krążka „Powrót Do Przeszłości„, mimo upływu pięciu lat od wydania to i tak cieszył się wielkim uznaniem u publiczności.

Zagrali kilka kawałków z albumu Hinola jak między innymi: „Tabula Rasa„, „Kwestia Podejścia” czy „Pomocna Wita„. Dodatkowo panowie zaprezentowali również single z płyty „Notabene” oraz z solowego albumu Jano pt. „Senna Powieka„.

Jednak jak to na każdym koncercie bywa, najciekawsza jest końcowa wisienka na torcie. Warszawscy raperzy zaśpiewali cover do starego, klasycznego polskiego kawałka – Dżem – „Wehikuł Czasu”. Kilka tygodni temu na instagramie mieliśmy już małą namiastkę tego pomysłu:

https://www.instagram.com/p/BpzS2R_iCRP/?hl=pl

Wywiad z Hinolem  PW

Pogratulowaliśmy Hinolowi statusu platynowej płyty przy okazji pytając jak wielkie jest to dla niego osiągnięcie.

„Jest to gigantycznie osiągnięcie. Przed wydaniem płyty nawet przez myśl mi nie przeszło, że tak może się zdarzyć. Sprzedało się dwadzieścia pare tysięcy sztuk plus digitale no i siadła platyna. ” – odpowiedział.

Kolejne pytanie dotyczyło wcześniej wspomnianego coveru Dżemu pt. „Wehikuł Czasu„.

Co się stało, że wpadłeś na pomysł takiego projektu i czy doczekamy się oficjalnej wersji coveru w sieci?

„W zasadzie to nie wpadłem na to sam. Po prostu słuchaliśmy sobie Dżemu i do głowy przyszedł właśnie ten pomysł, to raczej bardziej zajawkowa akcja. Raczej nie będę tego nagrywał z szacunku do Ryszarda Ridiela i całego zespołu Dżem. Musiałbym zrobić delikatny plagiat i to raczej nie wchodzi w grę, to się nie pojawi. Choć był taki pomysł, myślałem, żeby nagrać pod ten sam bit, ale nie bo jednak z szacunku nie wypada.

Ostatnie pytanie miało charakter rapowo-sportowy, wiedząc, że w teledysku „Gdzie jest mój majk” wystąpił były brązowy medalista olimpijski, obecnie zawodnik KSW – Damian Janikowski.

Michał Materla wychodzi do walki przy piosence Soboty – „Do Góry Łeb”. Wiedząc, że masz z Damianem dobre relacje i wystąpił w jednym z teledysków to czy w następnych walkach będzie wychodził do oktagonu przy Twoim specjalnym kawałku?

„Oj, tego to nie wiem hehe. Musiałbyś się o to już samego Damiana zapytać, ale nigdy nie mów nigdy, więc może kiedyś”.

Wydarzenie przyciągnęło do klubu masę ludzi. Polska Wersja wraz z DJ Lemem dali na scenie z siebie wszystko, aby zadowolić fanów. Czekamy na kolejne płyty duetu w przyszłości. Dziękujemy agencji Crave za możliwość uczestnictwa oraz przeprowadzenia relacji.

Koncert Hinol PW
Dziennikarz HipHopWeb.pl wraz z Polską Wersją