Bitwa o Południe 2019 - HipHopWeb.pl
Bitwa o Południe 2019 - HipHopWeb.pl

1 lutego w Bielsku-Białej w Klubie Miasto odbyła się trzecia edycja Bitwy o Południe. Tegoroczne wydarzenie zorganizował Pueblos. Prowadzenie objął Te-Tris, a w jury zasiedli: Filipek, Pejter oraz PEUS. Nie zabrakło tam także naszej redakcji.

Wydarzenie jak zapowiadał organizator rozpoczęło się parę chwil po 19:00, otwarcie bramek ruszyło godzinę przed startem imprezy. Ponadto, do klubu systematycznie napływała coraz większa liczba osób, bilety zostały całkowicie wyprzedane. W udziale wzięło prawie 50 raperów z całej Polski. Poniżej przedstawiamy Wam listę uczestników:

Lista uczestników Bitwy o Południe 2019
Lista uczestników Bitwy o Południe 2019

W rozstawionych znajdowali się Bober, Milu oraz Konrad


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Jury pojawiło się na scenie o 19:20, chwilę po tym zjawił się Te-Tris zapowiadając start Bitwy o Południe 2019.

Eliminacje

Zawodników w eliminacjach wywoływano dwójkami, każdy z nich miał 40-sekundowe wejście, w którym otrzymywali dwa obrazki po 20 sekund na jeden. Jednakże po obfitych walkach owianych w punchline’y o godzinie 20:40 w pierwszej trójce najlepszych raperów wybranych z eliminacji zostali Wudo, Spartiak oraz Will Spliff. Całą trójka po ogłoszeniu wyników przydzielono do rozstawionych.

Faza grupowa

O godzinie 21:00 poznaliśmy zawodników, którzy wystąpią w rozgrywkach grupowych. Jury wskazało następujące grupy, a w nich ksywki: Milu (A), Wudo (A), Will Spliff (A), Bilu (A),  Konrad (B), Bober (B), Iwo (B), Spartiak (B).

Dziękujemy w imieniu portalu Adrianowi i Krystianowi za wypożyczenie loży dla naszej redakcji.

W pierwszej walce grupowej zmierzyli się Milu i Wudo, koniecznie sprawdź występ, klikając tutaj. Pozostałe walki z faz grupowych są także dostępne na naszym kanale. Pojedynki grupowe w grupie A prowadził Milu z trzema punktami, natomiast w grupie B Konrad z takim samym wynikiem. Ponadto z obu grup pozostało już tylko czterech zawodników. Z grupy A Will Spliff i Milu, z grupy B Konrad i Bober.

Półfinały rozpoczęły się o 23:15, w pierwszym zestawieniu wystąpił Bober przeciwko Milu pokonując rywala. Z wynikających informacji dowiedzieliśmy się, że dla Milu jest to ostatnia bitwa w karierze. W drugim półfinale pojawił się Konrad i Will Spliff. Walkę jednogłośnie zwyciężył Will Spliff. Po 23:30 na scenie rozegrał się huczny freestyle Te-trisa, Pueblosa, oraz całej ekipy jury. Opisane bitwy półfinałowe są dostępne do odsłuchu pod linkiem.

Finał

Finał między Boberem a Will Spliff trwał niecałe sześć minut, zakończył się kilka minut przed 24:00 kończąc Bitwę o Południe 2019.

Wygranym Bitwy o Południe 2019 okazał się Bober! Serdecznie gratulujemy. Natomiast krótki wywiad z raperem, który przeprowadziliśmy chwilę przed rozpoczęciem edycji jest dostępny do przeczytania poniżej.

Wywiad z Boberem

Szybką rozmowę ze zwycięzcą Bitwy o Południe 2019 przeprowadził Jakub Jarzyna, jeden z naszych redaktorów i dziennikarzy terenowych.

Jakie masz plany na nowy rok?

Kończę właśnie płytkę o nazwie Narcyz, która wyjdzie nakładem 3/4 Underground Studio

Którego dnia ukaże się premiera?

Premiera jest jeszcze nieznana, muszę dopracować wszystkie szczegóły związane z płytą. Dodatkowo oczekuję jeszcze jednej zwrotki.

Czy na płycie pojawią się goście?

Na płycie na pewno pojawi się Eripe, a także Oxon. Resztę gości ujawnię później.

Jacy producenci pojawią się na projekcie?

W większości są to mniej znani ludzie, moi znajomi np. Prorok, który wyprodukował bit do utworu „Ławka”.

Jak oceniasz organizację dzisiejszego wydarzenia?

Jest bardzo dobrze, jaram się.

Kogo obstawiasz za dzisiejszego finalistę?

Oczywiście siebie, ale nie wiadomo w jakiej formie będą pozostali uczestnicy.

Jak wygląda sprzedaż Twojej nadchodzącej płyty dostępnej już w preorderze?

Super, cały limit został wyczerpany.

Dziękuje za wywiad.

Dziękuję również, cześć.

Cała fotorelacja z wydarzenia jest dostępna pod tym linkiem. Tymczasem żegnamy się z Wami dołączając dwa zdjęcia naszego dziennikarza z finalistą edycji oraz prowadzącym imprezę Te-trisem.

Redaktor hiphopwebpl, prowadzący społeczności o charakterze hip-hop'owym. Muzyk mający na swoim koncie kilka projektów i koncertów. Miłośnik „starej szkoły”. Osoba nastawiona na rozwój osobisty i współpracę między markami. Ceniący sobie indywidualne podejście do czytelnika oraz słuchacza. Związany z marką SilesiaCrime.com oraz przedsięwzięciem „Hip-Hop Druga Szansa w resocjalizacji młodzieży”.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.