fryderyki
fryderyki

Poznaliśmy artystów, którzy otrzymali Fryderyki 2019. Jednak w tym roku wybierający mieli dość ciężki orzech do zgryzienia. Ostatecznie wygrały ex aequo trzy albumy!

Dnia 9 marca 2019 r. w Katowicach odbyło się wręczenie Fryderyków. Jakiś czas temu pisaliśmy o nominacjach. Nagrodę mogli wygrać: Abradab – “048“, Taco Hemingway – “Cafe Belga“, Taconafide – “Soma 0,5 mg“, O.S.T.R. – “W Drodze Po Szczęście” oraz PRO8L3M – “Ground Zero Mixtape“.

ZOBACZ: Nominacje do Fryderyków. Zobacz jacy raperzy zasługują na “Album roku hip-hop”

Wielu ludziom nie podobały się albumy nominowane do zwycięstwa i wybór budził w internecie dużo kontrowersji. Ostatecznie dowiedzieliśmy się o triumfie trzech płyt.

HipHop poza transmisją telewizyjną?

Największe kontrowersje dotyczące tegorocznych “Fryderyków” budzi fakt, że nagrodę w kategorii Album Roku Hip-Hop przyznano w trakcie emisji reklam podczas transmisji telewizyjnej. Fani są wściekli na organizatorów oraz przede wszystkim na stację TVN. Swojego oburzenia nie kryje również dziennikarz Bartosz Boruciak – Nagroda za rap poza transmisją. Masakra. Sprawę skomentował również Radek Szyszko z Sony Music – Co to za farmazon z tymi #Fryderyki2019 w kategorii rap to ja nie mam pytań. Tak zmarginalizować muzykę, która dominuje na PL rynku. Brawo!

Trzy Fryderyki za “Album roku hip-hop”

Nagrodę Fryderyka za 2019 rok otrzymali: O.S.T.R. – “W Drodze Po Szczęście“, Taconafide – “Soma 0,5 mg” i PRO8L3M – “Ground Zero Mixtape“.

https://www.instagram.com/p/BuzPWBXgUUp/


Fryderyki” to nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Jednakże nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.