OGROMNY SKANDAL! Bonus RPK prawomocnie skazany na 5,5 roku więzienia
OGROMNY SKANDAL! Bonus RPK prawomocnie skazany na 5,5 roku więzienia

Wczoraj dotarły do nas przerażające a zarazem smutne informacje. Za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku poinformowaliśmy o podtrzymaniu przez sąd wyroku ws. warszawskiego rapera. Bonus RPK prawomocnie skazany na ponad 5 lat bezwzględnego więzienia.

Sprawa Bonusa ciągnie się już od dłuższego czasu. Kiedy zapadł pierwszy wyrok, w mediach stał się to gorący temat. Sprawa bowiem jest mocno kontrowersyjna. Materiał dowodowy nie odzwierciedlał w żaden sposób tez postawionych przez sąd. Wyrok zaś został postawiony na podstawie zeznań świadka koronnego.

Temat podchwyciły media głównego nurtu. Szeroko komentowano wyrok sądu w takich stacjach telewizyjnych jak Polsat News czy TVP Info. Oliwier Roszczyk, znany w środowisku hiphopowym jako Bonus RPK zarzucał polskiemu wymiarowi sprawiedliwości opieranie swojego zdania na niewiarygodnych zeznaniach świadka koronnego. Sam raper podkreśla, że w sprawie jest niewinny.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

#MuremZaBonusem czyli skandaliczne wyroki polskiego sądownictwa

Powstała akcja #MuremZaBonusem, która jeszcze bardziej roznieciła środowisko. Kolejni raperzy, dziennikarze i społeczność hiphopowa wyrażała swoje wsparcie dla warszawskiego artysty. Również portal HipHopWeb.pl przyłączył się do akcji i nagłaśniał skandaliczne wyroki polskiego sądu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pezet dosadnie skomentował sprawę Bonusa RPK

Sprawa dotyczy handlu hurtowymi ilościami narkotyków. W poniedziałek 20 maja Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymywał wyrok Sądu Rejonowego z lipca 2018 roku. Uznał, że materiał dowodowy w sprawie jest wystarczający i uznał Oliwiera Roszczyka za winnego. Bonus RPK prawomocnie skazany – ma on spędzić w więzieniu pięć i pół roku. Ma także na rzecz państwa wpłacić grzywnę w wysokości prawie pół miliona złotych.

 

Bonus RPK na sali sądowej, fot. poprawaprawa.pl
Bonus RPK na sali sądowej, fot. poprawaprawa.pl

Skandaliczne uzasadnienie prokuratury i sądu

Na wczorajszej rozprawie sądowej w sprawie Bonusa RPK mogliśmy usłyszeć skandaliczne tłumaczenie sądu i prokuratury. To Marcin Wielgomas jest prokuratorem, który oskarżył rapera o handel narkotykami. Wczoraj odrzucił wszystkie zarzuty obrońców i złożył wniosek o utrzymaniu pierwszego wyroku. – W mojej ocenie wyrok, który zapadł w obecnej sprawie, został oparty na całokształcie materiału dowodowego. Kary są karami sprawiedliwymi. Nie można im zarzucić, że są zbyt surowe albo zbyt łagodne – słyszeliśmy z jego ust podczas rozprawy.

Zdaniem prokuratora, zeznania świadków nie pozostawiają żadnych złudzeń – Ich zeznania i wyjaśniania są spójne, logiczne, konsekwentne, w wielu miejscach wzajemnie się uzupełniają. Ujawniając organom ścigania swoją przestępczą działalność, zmuszeni byli podać dane osób, z którymi dopuścili się poszczególnych przestępstw – tłumaczył w warszawskim Sądzie Okręgowym.

Bonus RPK o wyroku sądu: „To skandal!”

Sprawę skomentował dzisiaj Bonus RPK. Na filmie, w którym odnosi się do wyroku sądu ostro wypowiada się o polskim sądownictwie. – Świadkowie, którzy mnie pomówili zostali uznani za wiarygodnych, a ci którzy zeznawali na moją korzyść według sądu są niewiarygodni. Reasumując, nawet mimo braku żadnych twardych dowodów, a na podstawie tylko i wyłącznie samych słów skruszonych bandytów, człowiek w tym kraju nie ma żadnych szans na sprawiedliwość – komentuje raper. Cały film z wypowiedzią warszawskiego rapera prezentujemy poniżej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BonusRPK_official (@bonusrpk_official)