Oficjalnie: polski raper Liroy wystartuje w wyborach na prezydenta RP
Oficjalnie: polski raper Liroy wystartuje w wyborach na prezydenta RP

Jak dziś dowiedzieliśmy się z wywiadu przeprowadzonego dla Interii, raper Liroy będzie chciał wystartować w najbliższych wyborach na urząd prezydenta RP. Taką decyzję oficjalnie ogłosił sam zainteresowany.

Piotr Liroy-Marzec ma już za sobą spore doświadczenie polityczne. W kadencji 2015-2019 był posłem z ramienia ugrupowania Kukiz’15. Nie kontynuował tej współpracy oraz nie został wybrany na ten urząd kolejny raz.

To jednak, jak się okazuje, nie koniec politycznej kariery rapera. Dziś, w wywiadzie dla portalu Interia, Liroy oficjalnie zdradził, iż zamierza wystartować w nadchodzących wyborach prezydenckich. Najprawdopodobniej z ramienia jego własnego ugrupowania – Skuteczni – które założył przed wyborami parlamentarnymi 2019.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Liroy na prezydenta! Mówię to pierwszy raz, nie żartuję. Startuję, bo nie ma kandydata, który odpowiadałby mnie jako wyborcy. Nie dziwię się, że Andrzej Duda prowadzi w sondażach. On po prostu nie ma konkurencji. Jakie są szanse na wygrane Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Żadne – mówi w rozmowie Piotr Liroy-Marzec. Jak przyznaje raper, w kampanii prezydenckiej chce pokazać, kim tak naprawdę powinien być prezydent RP.

– Mam wszystko to co mają pozostali kandydaci a z drugiej strony mam wiele atutów których nie posiada żaden z nich. Córka powiedziała mi: tato, koniecznie musisz startować. W USA na prezydenta ma startować Kanye West, więc zrobicie wspólne colabo – żartuje w dalszej części rozmowy Liroy.

Autor płyty Alboom zdradził również kilka szczegółów na temat planu na jego kampanię wyborczą. Ma być krótka oraz niskobudżetowa. Będzie inna od całej reszty i raczej dość krótka. Udowodnię, że to wszystko, co dzieje się teraz w polityce, jest podszyte fałszem.

Wybory prezydenckie zaplanowane są na maj 2020 roku. Aby wystartować na ten urząd, należy zebrać 100 tysięcy podpisów na liście poparcia. O tym, czy Liroyowi uda się to zrobić, dowiemy się w przeciągu najbliższych miesięcy.