Leniwy - 10 lat nic nie nagrywał. Teraz powraca z ikrą na rapową scenę
Leniwy - 10 lat nic nie nagrywał. Teraz powraca z ikrą na rapową scenę

Audycja na żywo Rap Wizjer z wyboru najlepszego rapera miesiąca odbyła się w poprzednią sobotę 8-go maja. W zestawieniu wzięło udział dwunastu najlepszych wykonawców spośród czterech poprzednich transmisji. Nasz prowadzący JaGi wraz z gościem specjalnym Luks’em oraz widzami wybrali wspólnie najlepszego rapera. Leniwy został zwycięzcą. 

Leniwy – a właściwie Adam Kogut jest 30-letnim raperem. Urodził się w Bydgoszczy, ale został wychowany w Chojnicach. Rapem zainteresował się od swojego starszego brata, bacznie podpatrując jego pierwsze koncerty. Muzycznymi inspiracjami Adama były od początku rdzenne składy hip-hopu w Polsce takie jak Fenomen bądź Paktofonika.

Zwycięzca wspomniał niejednokrotnie, że aktualnie słucha ekip bez podziału na „szkoły”. Leniwy jednak podkreśla, że ogromne wrażenie wywarła na nim płyta Eminema „Marshall Mathers.” Adam ma na koncie dwa projekty we współpracy z Maro i Lolem. Pierwszym z nich jest epka, która nosi nazwę „Devil’s Cut„, natomiast drugi to „Eneduerabe„.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Leniwy – powrót z wielkimi aspiracjami

Niestety z powodów prywatnych raper od dwudziestego roku życia aż do ówczesnego musiał przerwać swoją przygodę z hiphopem. W 2021 roku jednak wraca z takimi utworami jak „Linoskoczek” opisując na nich autentyczne emocje. Leniwy nie ukrywa, że liczy aby w przyszłości podbić mainstream i to właśnie takie audycje jak nasze pozwalają wyłonić nowe, nieznane talenty.

Na strumieniach z podziemia zaprezentował się u nas po raz pierwszy zremiksowanym utworem Theodora „Technicznie Kozak„. Aktualnie zwycięzca współpracuje z Carterem ze Szczecina. Wspomniana postać ma za sobą kooperacje z takimi artystami jak Bonson.

Rap Wizjer – sprawdzamy podziemie. Audycje live co tydzień na naszych kanałach

Transmisje odbywają się w każdy czwartek maja po godzinie 18:00 na Facebooku oraz na naszym oficjalnym kanale YouTube. Audycje polegają głównie na odsłuchach premier z podziemia. JaGi aktywnie poszukuje nowych, uzdolnionych wykonawców. Na jednym zestawieniu sprawdzamy ok. 30 utworów. Nagrania są prezentowane w całości po czym prowadzący oraz widzowie komentują przesłuchane zwrotki. Raz w miesiącu podczas dodatkowej transmisji wraz z gościem specjalnym JaGi wybiera najlepszego rapera danego miesiąca.

Redaktor hiphopwebpl, prowadzący społeczności o charakterze hip-hop'owym. Muzyk mający na swoim koncie kilka projektów i koncertów. Miłośnik „starej szkoły”. Osoba nastawiona na rozwój osobisty i współpracę między markami. Ceniący sobie indywidualne podejście do czytelnika oraz słuchacza. Związany z marką SilesiaCrime.com oraz przedsięwzięciem „Hip-Hop Druga Szansa w resocjalizacji młodzieży”.