TOP5 raperów, którzy zaliczyli progres w wyświetleniach
TOP5 raperów, którzy zaliczyli progres w wyświetleniach

Po ostatnim zestawieniu oraz bardzo licznych zapytaniach na naszych social mediach, a w szczególności Instagramie, wychodzimy wam naprzeciw i dostajecie od nas TOP5 raperów, którzy zaliczyli progres w wyświetleniach. Wstęp za nami, a Was, drodzy Czytelnicy, gorąco zachęcamy do przeczytania i zostawienia opinii o naszym artykule. Kolejne propozycje zobaczycie klikając „Następny” pod zdjęciem sylwetki rapera.

Zdechły Osa

Obraz 1 z 5

Performer, innowator, ekscentryk, nawet żul. Tylko nie raper. Tak pokrótce można opisać osobowość Zdechłego Osy. Kosmiczny chłopak z kosmicznego osiedla z Wrocławia, który swoją pierwszą epke wydał w 2016 roku jeszcze pod starym pseudonimem - Młody Osa. Nosiła ona tytuł “Stage_diving_[ep]” i uzbierała prawie 500 tysięcy wyświetleń. 2018 był rokiem przełomowym dla Osy, albowiem wydał tego roku trzy materiały - płyty “poznaj osę” i “Zdechły Osa and Destroy” oraz epke -”123ep”. Wszystkie materiały zrobiły spory rozgłos w undergroundzie generując kolejno prawie 2 i 3 miliony oraz około 1.5 miliona odtworzeń. Następnie przyszedł czas na dwuletnią przerwę od wydawania jakichkolwiek projektów. Na szczęście Osa nie zapomniał o swoich fanach i co jakiś czas wypuszczał luźne single m.in. “BENZOO” czy “NARKOTYKI SĄ ZŁE”. Z ważniejszych wydarzeń tamtego okresu jest na pewno zaproszenie Zdechłego na płytę PeZeTa lub dogranie się do składanki wytwórni QueQuality. W połowie 2020 roku odbyło się jeszcze jedno ważne wydarzenie dla artysty, a mianowicie podpisanie kontraktu z wytwórnią Warner Music Group i rozpoczęcie pracy nad pierwszym legalem. Finalnie krążek ujrzał światło dzienne 28 maja 2021 roku i nosił kontrowersyjny tytuł - “Sprzedałem dupe”. Na ten moment płyta posiada ponad 6 milionów wyświetleń i z dnia na dzień pnie się w górę. Jest to spora zasługa numerów takich jak “Patolove” i “Zakochałem się w twojej matce”, które samodzielnie zebrały prawie połowę odtworzeń całej płyty. Można mówić wiele o Osie, ale jednego nie można mu zabrać - Jest w końcu kimś orginalnym, dającym hip-hopowi w Polsce nowego ducha.

 


Warto tu dodać parę kwestii od nas. Raperów typowała nasza cała redakcja. Po wyselekcjonowaniu wszystkich uczestników nastąpiło głosowanie, w którym wybraliśmy piątkę raperów z największą ilością głosów, o których będziecie czytać zaraz w naszym zestawieniu. Bardzo ważnym aspektem jest również to, że tytułowy – “Wzrost w wyświetleniach”, analizowany był tylko na platformie YouTube. Żadne inne serwisy streamingujące muzykę nie były brane przez nas pod uwagę. Kolejność jest również losowa.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl