Powstaje wytwórnia hiphopowa dla najmłodszych słuchaczy. O co chodzi?
Powstaje wytwórnia hiphopowa dla najmłodszych słuchaczy. O co chodzi?

Universal Music Polska, lider rynku muzycznego w Polsce znacząco inwestuje w dalszy rozwój i powołuje nowe labele. Powstaje wytwórnia hiphopowa, której wydawnictwa będą kierowane do najmłodszych słuchaczy.

Po bardzo udanym starcie wytwórni Def Jam dwa lata temu, Universal zdecydował o kolejnych inwestycjach, które mają na celu wzmocnienie pozycji na szybko rozwijającym się rynku w Polsce. Podjęto decyzję o utworzeniu dwóch nowych niezależnych od siebie labeli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Fillomatic niczym PCP. Podziemny skład hiphopowy zdobywa szczyty


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Nowa wytwórnia hiphopowa dla słuchaczy z generacji Z

Polydor Records Polska, który powstanie w wyniku połączenia obecnego działu marketingu lokalnego uzupełnionego o dodatkowe funkcje kreatywne i promocyjne,-

Island Records Polska, który jako nowa jednostka obsługiwać będzie Artystów kierujących swoją muzykę do Generacji Z oraz przyszłej Generacji Alpha. Osób, które natywnie odkrywają nowe nagrania poprzez social media i platformy streamingowe.

Jednocześnie planowane są dalsze inwestycje w rozwój Def Jam oraz oferty dystrybucyjnej Universal na rzecz niezależnych artystów i wytwórni. W ramach nowych labeli pracować będą interdyscyplinarne zespoły gotowe na zwinne operowanie w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym, a tym samym skuteczniej odpowiadać na potrzeby dzisiejszych Artystów oraz odbiorców ich muzyki.

źródło: inf. pras. Universal Music Polska