Anime w polskim hiphopie. Davsky i BBualdo pionierami gatunku
Anime w polskim hiphopie. Davsky i BBualdo pionierami gatunku

Davsky i BBualdo zostali zwycięzcami styczniowych audycji RapWizjer. Raperzy tchnęli dużą świeżość na rodzime podwórko. Anime w polskim hiphopie nie jest regułą. Swoją oryginalnością i pasją udowadniają czym jest dla nich swobodna twórczość.

Pierwszy sezon audycji RapWizjer zmierza ku końcowi. Podczas wyboru najlepszego podziemnego rapera miesiąca nie zabrakło sporego zaskoczenia. Kooperacja między Davsky i BBualdo udowadnia twórcom jak niewyeksploatowaną tematykę dzierży polski hiphop. Czy poprzez powierzchownie beztroski szkic można opowiadać o sprawach naprawdę pierwszorzędnych? Jedno jest pewne, reprezentanci Starachowic nie rzucają słów na wiatr.

Davsky to 26-letni raper pochodzący ze Starachowic. Minęło już prawie dziesięć lat odkąd rozpoczął swoją przygodę z tworzeniem tekstów i nagrywaniem. Wówczas dzięki poradzie bliskiego przyjaciela skupił się na pierwszych szlifach nad kartką. Wszystko odbywało się w zaciszu domowym gdzie tworzył do szuflady. Mocno inspirował się całą działalnością Małpy. Duży wpływ na Jego rapowe spojrzenie miała również epka Buki pt. „Po Drugiej Stronie Lustra”.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Dwa lata temu uznał jednak, że to odpowiedni moment aby pokazać się światu. Utworzył z czwórką kumpli kolektyw 4Tunes. W ten sposób pojawiły się Jego pierwsze publikacje w sieci. Dawid podkreśla, że był to wstęp w nowy rozdział życia. Współpraca doskonale nauczyła go jak tworzyć systematycznie, a także pozwoliła uzewnętrznić się na tyle, że aktualnie każdy wydany utwór niesie za sobą szereg emocji. W 2020r. raper zagrał swój pierwszy koncert dla radia Kielce.

Anime jako złoty środek przekazu

Zbliżający się wielkimi krokami projekt między Davsky i BBualdo pt. „10 Ścieżek Bólu” to album inspirowany w dużej mierze Naruto. Na krążku przesłuchamy dziesięć nagrań, a każde z nich przedstawi cząstkę życiowych dylematów autorów. Przewidziany jest ponadto klip do jednego z singli. Obaj raperzy stanowczo twierdzą, że właśnie świat anime z pozoru łatwo przyswajalny jest idealnym środkiem do przekazywania treści.

Z pewnością możemy wyczekiwać ambitnych numerów zawierających w sobie wiele smaczków dla fanów wspomnianego kina, jak i również wartości, które należy czerpać pełnymi garściami z omawianych produkcji. Davsky i BBualdo dodatkowo informują, że będzie to ich debiut płytowy. W przyszłości Dawid ma zamiar zrobić serię „oneshotów” pokazując nabyte umiejętności. Istnieje możliwość sprawdzenia części tracków z „10 Ścieżek Bólu„. Podsumowując playlista widnieje na oficjalnym kanale grupy.

BBualdo skończył 22 lata i pochodzi z okolic Starachowic. Zajarał się subkulturą podwórek od znajomych w gimnazjum. Od pierwszego odsłuchu dojrzał w niej coś niekonwencjonalnego. Nagrania Paktofoniki i również całej poznańskiej sceny motywowały Jego do dalszego działania.

Od tej chwili zaczął dumnie kolekcjonować płyty. Pod koniec gimnazjum skupił się na pisaniu wersów. Dopiero w połowie liceum nagrał swój pierwszy numer. Dalsze premiery były niestety często publikowane rozlegle, w różnym czasie. Na szczęście nieco później wygrała u Sebastiana konsekwencja twórcza. W rezultacie pojawił się progres, który tylko napędzał rapera.

Na początku współpracował z MVSIEK, który zajmował się produkcją. Niejednokrotnie uczył BBualdo mixu i masteru. Biorąc czynny udział w hiphopie trafił do składu 4Tunes. Przed pracą nad obecnym albumem z Davsky miał zamiar stworzyć epkę w klimacie Wiedźmina. Nie zaprzecza, że chciałby wrócić do tego pomysłu. Do 2022r. zwycięzca zagrał dwa koncerty. Pierwszy charytatywny w Ostrowcu Świętokrzyskim na rzecz zbiórki dla potrzebującej osoby, drugi natomiast w radiu Kielce.

Davsky i BBualdo zwycięzcami stycznia

#RapWizjer – wydobywa podziemne talenty

Nasze przeglądy polegające na odsłuchu podziemnej muzyki odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18:00. Co tydzień skupiamy się na ponad 20 utworach. JaGi aktywnie poszukuje zdolnych twórców. Obecnie zakończyliśmy I sezon regularnych audycji. Koniecznie wypatruj razem z nami nowego startu odsłuchów wysyłając już teraz swoje utwory poprzez formularz.

W marcu przygotowujemy dla Was miesiąc wypełniony dedykowaną zawartością dla widzów RapWizjera. Przed nami interesujące podsumowania sezonu, podczas których wspólnie porozmawiamy ze wszystkimi zwycięzcami. Z przyjemnością wysłuchamy ich planów wydawniczych, a także docenimy ich trud we włożoną pracę płynącą z zajawki do kultury hiphop.

Harmonogram marzec RapWizjer

Redaktor hiphopwebpl, prowadzący społeczności o charakterze hip-hop'owym. Muzyk mający na swoim koncie kilka projektów i koncertów. Miłośnik „starej szkoły”. Osoba nastawiona na rozwój osobisty i współpracę między markami. Ceniący sobie indywidualne podejście do czytelnika oraz słuchacza. Związany z marką SilesiaCrime.com oraz przedsięwzięciem „Hip-Hop Druga Szansa w resocjalizacji młodzieży”.