Jak wybrać trucki do deskorolki? Podpowiadamy!
Jak wybrać trucki do deskorolki? Podpowiadamy!

Zdecydowałeś się na samodzielne złożenie deski? Przed Tobą zatem zakup wszystkich niezbędnych elementów, z których zmontujesz swój wymarzony sprzęt. Jedną z kluczowych części są trucki do deskorolki, które mają wpływ m.in. na sposób, w jaki deska jeździ i skręca. Jak zatem wybrać najlepszy model? Na jakie kwestie musisz zwrócić szczególną uwagę? Odpowiadamy!

Czym są trucki do deskorolki?

Zanim dowiesz się, jak wybrać trucki do swojej deskorolki, chcemy przyjrzeć im się nieco bliżej. Wiedza ta z całą pewnością przyda się zwłaszcza osobom początkującym, które dopiero zaczynają zgłębiać temat skateboardingu oraz budowy deski.

Trucki to specjalne osie w kształcie litery T, które znajdują się pod deckiem, czyli deską. To na nich montowane są koła i łożyska, dzięki czemu osoba jeżdżąca na desce może sterować sprzętem. Wybór tych elementów jest ogromny. Możesz zdecydować się na warianty różniące się rozmiarem, wagą, rodzajem profilu oraz materiałem użytym do jego produkcji. Chcesz się o tym przekonać? Wystarczy, że odwiedzisz kategorię sklepu internetowego https://przypau.pl/trucki-do-deskorolek, który specjalizuje się w sprzedaży profesjonalnego sprzętu oraz jego poszczególnych części.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Jak wybrać odpowiednie trucki do Twojej deskorolki?

Kiedy już wiesz, czym są i do czego służą trucki, możesz przystąpić do wyboru najlepszych z nich. Poniżej przedstawiamy kwestie, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Rozmiar

Parametr ten ma duży wpływ na stabilność całego sprzętu oraz na to, jakie triki będziesz w stanie na nim wykonywać. Z tego powodu jest najważniejszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze trucków. Jaki zatem rozmiar trucków wybrać? Przyjmuje się, że ich szerokość powinna odpowiadać szerokości decku. Taka konstrukcja zapewni najlepszą stabilność Twojej deskorolce, pozwoli także na sterowanie nią w najlepszy sposób.

Profil

Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem, który ma wpływ na stabilność deski, jest profil trucków. Powinien być dobierany pod kątem preferowanego stylu jazdy. W ten sposób wyróżnia się:

– trucki niskie, odznaczające się dobrą stabilnością, polecane do wykonywania trików,

– trucki średnie, które sprawdzą się głównie do jazdy ulicznej i w skateparkach,

– trucki wysokie, przeznaczone przede wszystkim do jazdy po mieście. Pozwalają na wykonywanie trudniejszych i bardziej skomplikowanych skrętów.