Polscy raperzy na emigracji
Polscy raperzy na emigracji

DS Cartel to kolaboracja polskich raperów powstała na emigracji w szkockim mieście Aberdeen. Inicjatorem projektu jest pochodzący z Łodzi, raper Szadi, który dał się poznać brytyjskiej polonii supportami przed takimi artystami jak m.in. O.S.T.R., Fokus, Peja i wielu innych.

W skład grupy wchodzą również raperzy Stryjo, EdoZet oraz DepEszko, których dotychczasową solową twórczość możecie znaleźć w YouTube na kanale grupy.

„Dobre słowo” – w skrócie DS, jako część nazwy, pochodzi od pierwszego albumu Szadiego wydanego w Aberdeen w 2018 roku, który jako nielegal cieszył się sporą popularnością wśród polskiej publiczności w Szkocji.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

W 2021 roku Szadi dopełnił swoją dyskografię albumem wydanym wraz z innym Łódzkim raperem o pseudonimie Leru, pt. „Chłopaki nie płaczą”, który jest parafrazą znanego filmu.

Sam utwór Etos jest swoistym pokazem skilli wszystkich zawodników oraz lirycznym manifestem wobec świata widzianego oczami każdego z nich. Do numeru Etos, grupa zaprosiła znanego od wielu lat w holederskim środowisku hip-hopowym, DJ’a Chunky’ego, który uświetnił kawałek scratchami.

Zdjęcia do wideoklipu były realizowane w brytyjskim mieście Aberdeen oraz na terenie kultowego skateparku w miejscowości Zaandam, koło Amsterdamu a odpowiedzialni za nie są Filmomatic oraz grupa J&D Video Production.