#RAPWIZJER LISTOPAD 2021 | Zwycięzcy: Dobry Chmiel x SANDRO

Zwycięzcy: Dobry Chmiel x SANDRO

Listopadowy cykl audycji dobiegł końca. Wyłonieni zwycięzcy to:

Dobry Chmiel i Sandro

Kolaboranci Dobry Chmiel i Sandro podbili listopadowy przegląd audycji RapWizjer. Własną działalnością w podziemiu udowadniają słuchaczom, że długo pracowali na ten sukces. Dumnie prezentują swoje przekonania i pragną motywować do działań pozostałych.

W miniony weekend odbyło się już dziewiąte podsumowanie cyklu odsłuchów podziemnych artystów. Charyzmatyczny duet Dobry Chmiel i Sandro zaskoczyli potężną energią, z którą rozpoczęli zwycięski utwór pt. „Słowa„. Obaj raperzy skupiają się w numerze na aspekcie wypowiadanych zdań. Pokazując bardzo klarowny obraz codziennych sytuacji. Dodatkowo Sandro sprawnie łączy polską mowę z włoską liryką. Wszystko to jest zawarte na łamach podkładu wzbogaconego o mocne, gitarowe brzmienie dograne przez Jarosława Osojcę.

Dobry Chmiel jest 35-letnim raperem pochodzącym z Tomaszowa Mazowieckiego. Uważnie śledzi rodzimą subkulturę już od 1998 roku kolekcjonując swoje pierwsze kasety. Z Sandro miał okazje poznać się w ośrodku Monar w Graczach. Dwa lata po odbytej terapii otrzymał możliwość stworzenia zespołu w celu zagrania koncertu na „Culture Festival” w Pradze.

Pierwszy solowy album Dobrego Chmiela nosił tytuł „Dekompresja„. Nagrania rapera rozpoczęły się w 2016 roku w trakcie leczenia w Monarze. Debiutancki projekt przedstawia drogę od koszmaru uzależnień, przez pobyt w ośrodku, do pierwszych miesięcy życia na nowej drodze po osiągnięciu stabilizacji i poczucia prawdziwego szczęścia. Krążek rozszedł się bardzo dobrze w podziemnym kręgu o czym świadczy fakt wyprodukowania ponad 300 egzemplarzy. Drugie LP pt. „Neo feat A…” udostępnione w 2021 roku, a także obsadzone sporą ilością gości ponownie broni się jakością i dbałością o szczegóły.

Sandro to raper pochodzący z Tychów, ma obecnie 27 lat. Artysta aktualnie zamieszkuje Gliwice gdzie rozwija się artystycznie. W czasach młodości, a dokładniej już w szkole podstawowej, bardzo inspirującym dla niego zespołem był Limp Bizkit. Ich twórczość pozwoliła raperowi ukształtować się jako mc jak i również odkryć zalążki do pozostania perkusistą. Hiphopowo upodobał sobie takie składy jak Hemp Gru czy Molesta Ewenement. Do napisania pierwszych wersów nakłonił go Robson. Ponadto Sandro nie kryje, że w dużej mierze sam Dobry Chmiel bardzo pomógł mu w rozwoju nowej zajawki, która trwa już dwa lata. Od pewnego czasu Alessandro współtworzy duet pt. „Złota Marka” ze swoim przyjacielem Złotym oraz występuje w opolskim składzie „PozaTym Gwardia„. Zwycięski utwór transmisji RapWizjer zawierał w sobie dobrze nawinięte wersy w języku włoskim. Sandro potwierdza, że jego ulubionymi włoskimi wykonawcami są raper Clementino, a także Rocco Hunt, dzięki którym szlifuje swój warsztat.

Jakie plany wydawnicze mają zwycięzcy RapWizjera? Więcej na ich temat przeczytasz w tym artykule.

Jesteś artystą z podziemia? Dodaj swój utwór do kolejki na naszych audycjach. Zapisz się na najbliższą, grudniową edycję tutaj.

AUDYCJA NR 1 - LISTOPAD 2021

WYŁONIONE TOP3 AUDYCJI:

AUDYCJA NR 2 - LISTOPAD 2021

WYŁONIONE TOP3 AUDYCJI:

AUDYCJA NR 3 - LISTOPAD 2021

WYŁONIONE TOP3 AUDYCJI:

AUDYCJA NR 4 - LISTOPAD 2021

WYŁONIONE TOP3 AUDYCJI:

Zwycięzcy: Dobry Chmiel x SANDRO

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryliśmy wtyczkę blokującą reklamy typu AdBlock

Dzięki wyświetlaniu reklam na naszym portalu możemy dostarczać Wam za darmo treści promujące kulturę hiphopową. Działamy na rynku już kilka lat prezentując wartościowy content.

Pozwól nam działać dalej i wyłącz wtyczkę blokującą reklamy w swojej przeglądarce, a następnie odśwież stronę.