#RAPWIZJER LISTOPAD 2021 | Zwycięzcy: Dobry Chmiel x SANDRO

Zwycięzcy: Dobry Chmiel x SANDRO

Listopadowy cykl audycji dobiegł końca. Wyłonieni zwycięzcy to:

Dobry Chmiel i Sandro

Kolaboranci Dobry Chmiel i Sandro podbili listopadowy przegląd audycji RapWizjer. Własną działalnością w podziemiu udowadniają słuchaczom, że długo pracowali na ten sukces. Dumnie prezentują swoje przekonania i pragną motywować do działań pozostałych.

W miniony weekend odbyło się już dziewiąte podsumowanie cyklu odsłuchów podziemnych artystów. Charyzmatyczny duet Dobry Chmiel i Sandro zaskoczyli potężną energią, z którą rozpoczęli zwycięski utwór pt. „Słowa„. Obaj raperzy skupiają się w numerze na aspekcie wypowiadanych zdań. Pokazując bardzo klarowny obraz codziennych sytuacji. Dodatkowo Sandro sprawnie łączy polską mowę z włoską liryką. Wszystko to jest zawarte na łamach podkładu wzbogaconego o mocne, gitarowe brzmienie dograne przez Jarosława Osojcę.

Dobry Chmiel jest 35-letnim raperem pochodzącym z Tomaszowa Mazowieckiego. Uważnie śledzi rodzimą subkulturę już od 1998 roku kolekcjonując swoje pierwsze kasety. Z Sandro miał okazje poznać się w ośrodku Monar w Graczach. Dwa lata po odbytej terapii otrzymał możliwość stworzenia zespołu w celu zagrania koncertu na „Culture Festival” w Pradze.

Pierwszy solowy album Dobrego Chmiela nosił tytuł „Dekompresja„. Nagrania rapera rozpoczęły się w 2016 roku w trakcie leczenia w Monarze. Debiutancki projekt przedstawia drogę od koszmaru uzależnień, przez pobyt w ośrodku, do pierwszych miesięcy życia na nowej drodze po osiągnięciu stabilizacji i poczucia prawdziwego szczęścia. Krążek rozszedł się bardzo dobrze w podziemnym kręgu o czym świadczy fakt wyprodukowania ponad 300 egzemplarzy. Drugie LP pt. „Neo feat A…” udostępnione w 2021 roku, a także obsadzone sporą ilością gości ponownie broni się jakością i dbałością o szczegóły.

Sandro to raper pochodzący z Tychów, ma obecnie 27 lat. Artysta aktualnie zamieszkuje Gliwice gdzie rozwija się artystycznie. W czasach młodości, a dokładniej już w szkole podstawowej, bardzo inspirującym dla niego zespołem był Limp Bizkit. Ich twórczość pozwoliła raperowi ukształtować się jako mc jak i również odkryć zalążki do pozostania perkusistą. Hiphopowo upodobał sobie takie składy jak Hemp Gru czy Molesta Ewenement. Do napisania pierwszych wersów nakłonił go Robson. Ponadto Sandro nie kryje, że w dużej mierze sam Dobry Chmiel bardzo pomógł mu w rozwoju nowej zajawki, która trwa już dwa lata. Od pewnego czasu Alessandro współtworzy duet pt. „Złota Marka” ze swoim przyjacielem Złotym oraz występuje w opolskim składzie „PozaTym Gwardia„. Zwycięski utwór transmisji RapWizjer zawierał w sobie dobrze nawinięte wersy w języku włoskim. Sandro potwierdza, że jego ulubionymi włoskimi wykonawcami są raper Clementino, a także Rocco Hunt, dzięki którym szlifuje swój warsztat.

Jakie plany wydawnicze mają zwycięzcy RapWizjera? Więcej na ich temat przeczytasz w tym artykule.

Jesteś artystą z podziemia? Dodaj swój utwór do kolejki na naszych audycjach. Zapisz się na najbliższą, grudniową edycję tutaj.

AUDYCJA NR 1 - LISTOPAD 2021

WYŁONIONE TOP3 AUDYCJI:

AUDYCJA NR 2 - LISTOPAD 2021

WYŁONIONE TOP3 AUDYCJI:

AUDYCJA NR 3 - LISTOPAD 2021

WYŁONIONE TOP3 AUDYCJI:

AUDYCJA NR 4 - LISTOPAD 2021

WYŁONIONE TOP3 AUDYCJI:

Zwycięzcy: Dobry Chmiel x SANDRO