#RAPWIZJER SIERPIEŃ 2021 | ZWYCIĘZCY: HMS x Szymko

ZWYCIĘZCY: HMS x Szymko

Sierpniowy cykl audycji zakończył się. Wyłonieni zwycięzcy to:

HMS x Szymko

HMS jest aktualnie 27-letnim raperem zajmujący się muzyką już od dzieciństwa. Pierwsze swoje nagrania stworzył mając zaledwie piętnaście lat. Odłamem subkultury hip-hopu zaraził go śpSmoku. Na początku swojej drogi HMS intensywnie słuchał brzmień prosto z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. W swoim dorobku artystycznym posiada kilka albumów muzycznych. Począwszy od 2019r. „Musa„, „Czerń” 2020r. oraz „Remedium” 2k21r. Zwycięzca współpracował z wieloma twórcami z podziemia i nie tylko. Na jego krążkach przewinęło się kilka dobrze znanych ksywek takich jak Śliwa bądź Karramba. Nadchodzący projekt rapera ma obfitować w gościnny udział jednej z ikon polskiego hip-hopu. Na razie jednak HMS nie chciał zdradzić nam szczegółów.

HMS swoją hip-hopową podróż rozpoczął już na dobre. Zagrał już ponad sto koncertów, w rezultacie podróżując wzdłuż i wszerz całego kraju. Aktywnie organizuje własny cykl imprez pod szyldem Underground Events. Swego czasu wygrał również „Rap Bitwę” z Brianem z Unhuman Familii. Najbliższym celem rapera jest mocny rozwój kanału YouTube. Oficjalnie poprzez tworzenie jakościowej muzyki co dodatkowo przyciągnie aktywnych słuchaczy. Podsumowując w dalszej perspektywie marzy się mu własna wytwórnia muzyczna jak i również kolekcja ubrań. Nazwał ten cel „polskim snem” czyli całkowitym życiem z pasji.


Szymko – a właściwie Mateusz Szymko urodził się w Świebodzinie. Od 25 lat zamieszkuje Zieloną Górę. Przygodę z hip-hopem rozpoczął od odsłuchów swoich idoli na archaicznych kasetach. Nagrywaniem zajął się w 2013 roku pisząc swoje pierwsze teksty i za namową znajomych postanowił sprawdzić się za mikrofonem. Obecnie raper pracuje nad debiutem, który będzie nosił tytuł „Interpretacja„. Jego najnowszy projekt będzie liczył ok. 15 utworów, pojawi się także fizyczne wydanie albumu. Premiera odbędzie się w okolicach grudnia 2021 roku. Singiel zapowiadający płytę pojawił się już w internecie.

Reprezentant Zielonej Góry ma za sobą liczne kooperacje i zagrane koncerty. Współpracował m.in. z „Makabeatz” oraz „Myszorem„. Szymko supportował „Słonia” w Poznaniu, a także gościł we Wrocławiu dzięki grupie „Monolit„. Głównie jednak skupia się na lokalnych imprezach budując jeszcze lepszy kontakt z publicznością. W 2021 roku rozkręcał spore wydarzenie przed „Sokołem„. Warto podkreślić, że Szymko był jednym z założycieli nieistniejącego już studia „Charyzma Records„.

AUDYCJA NR 1 - SIERPIEŃ 2021

WYŁONIONE TOP3 AUDYCJI:

AUDYCJA NR 2 - SIERPIEŃ 2021

WYŁONIONE TOP3 AUDYCJI:

AUDYCJA NR 3 - SIERPIEŃ 2021

WYŁONIONE TOP3 AUDYCJI:

AUDYCJA NR 4 - SIERPIEŃ 2021

WYŁONIONE TOP3 AUDYCJI:

WYŁONIENI ZWYCIĘZCY - HMS oraz Szymko

Audycja z wyboru zwycięzców:

Zwycięski utwór: