Bielska Zadymka Freestylowa
Bielska Zadymka Freestylowa

Bielska Zadymka Freestylowa rozpoczyna II sezon. Na horyzoncie widnieje obecnie największa impreza freestyle w Polsce. Jest to idealny moment, aby potrenować przed Bitwą o Południe. 8 grudnia 2023 roku w Bielsku-Białej rozpocznie się drugi sezon wolno-stylowej ligi.

Grudzień zapowiada się mocno hip-hopowy na południu Polski. Po 13 edycjach pierwszego sezonu Bielskiej Zadymki Freestylowej, która odbywała się cyklicznie nawet dwa razy w miesiącu nastąpiła zmiana lokalizacji miejsca. Obecne bitwy freestylowe będą realizowane w lokalu Agrafka. Zaplanowanych zostało 8 spotkań, które rozłożą się do okresu wakacyjnego 2024 roku. Za zwycięstwo ligi jest przewidziana nagroda pieniężna, upominki rzeczowe oraz wsparcie medialne projektu RapWizjer. Skupmy się jednak na najbliższej piątkowej imprezie.

8. grudnia 2023 roku o godzinie 19:00 nastąpi otwarcie bramek. Na początku wydarzenia będzie możliwość zaprezentowania się na open mic ze swoim wolnym stylem, a także szansa zaprezentowania własnego utworu. Za gramofonami stanie Dj Rodo, który niejednokrotnie gościł już na poprzednich Zadymkach. Po rozgrzewce zacznie się etap preeliminacji, który wyłoni pierwszych zawodników. Docelowy start bitwy rozpocznie się o godzinie 20:00. Nie zwlekaj i poinformuj organizatorów o swojej obecności klikając tutaj.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Sonar w gotowości

Pierwszym członkiem jury, który został ogłoszony jest Sonar. Raper i prowadzący niezliczonych imprez w Bielsku-Białej, a przede wszystkim hip-hopowych koncertów. Od wielu lat związany z jedną z najstarszych bitew freestylowych na Śląsku. Bitwa o Bielsko powstała w 2010 roku. Doskonale wie na czym polega technika składania soczystych rymów. Zdecydowanie wysłucha Wasze punche, rozkminy i trafne follow-up’y. Twórca płyty Emisja rymów w składzie NCB oraz wielu nagrań tworzących solidny filar bielskiej rapowej sceny.

Sonar

Miło wspominamy również listopadowy cypher, który przetarł szlaki drugiemu sezonowi. Będąc na miejscu mogliśmy zauważyć niesamowitą zajawkę u uczestników na freestyle. Publika energicznie reagowała na udane wejścia zawodników co znacznie poprawiało klimat Zadymki. W rezultacie to co działo się w fazie półfinałowej i finałowej jeszcze bardziej napędzało przebieg starć. Zdecydowanie wymiany liryczne między Peusem, Matisem, Kruczkiem i Cztery zapamiętamy na dłużej. Ponad dwie godziny ciągłego rapu na żywo bezsprzecznie udowadniają, że hip-hop łączy pokolenia. Bielska Zadymka Freestylowa to idealne miejsce dla początkujących freestylowców i zaawansowanych wyjadaczy. Właśnie takie ustawki pozwalają wymienić się umiejętnościami oraz zbudować odpowiedni grunt pod pod szersze występy. Przypominamy, że w następnym tygodniu 15.12.2023r. odbywa się wspomniana Bitwa o Południe. Podsumowując kto wie czy po raz kolejny nie odkryjemy ukrytych talentów prosto z podziemia.

Oczywiście jako portal branżowy wspieramy kontynuacje następnych edycji i wypatrujemy przyszłych zwycięzców. Na miejscu bez problemu będziecie mogli zapytać o nasze emblematy, a także dowiedzieć się o przyszłych transmisjach prowadzonych w ramach wsparcia rodzimej subkultury. Rozejrzyjcie się na naszych mediach społecznościowych gdzie jeszcze będziecie mogli nas spotkać. Działamy na obrębie całego kraju i staramy się wypatrywać kolejne ciekawe eventy.

ZOBACZ RELACJĘ Z ŁÓDZKIEJ LIGI FREESTYLE: Łódzka liga freestyle BOAT – relacja z ustawek przed finałem

Redaktor hiphopwebpl, prowadzący społeczności o charakterze hip-hop'owym. Muzyk mający na swoim koncie kilka projektów i koncertów. Miłośnik „starej szkoły”. Osoba nastawiona na rozwój osobisty i współpracę między markami. Ceniący sobie indywidualne podejście do czytelnika oraz słuchacza. Związany z marką SilesiaCrime.com oraz przedsięwzięciem „Hip-Hop Druga Szansa w resocjalizacji młodzieży”.