Najprawdopodobniej mamy do czynienia z nowym beef’em na polskiej scenie hiphop’owej. Dzisiejszej nocy światło dzienne ujrzały aż trzy utwory będące wynikiem sporu pomiędzy raperami.

Wszystko zaczęło się od wpisu na profilu społecznościowym warszawskiego rapera Rest’a z Dixon37. Zapowiedział on wydanie diss’u pod tytułem „Chwast polskiej młodzieży” będącego z pewnością analogią do ostatnio wydanego utworu bydgoskiego artysty („Kwiat polskiej młodzieży”).

Środowisko w napięciu oczekiwało na premierę kawałka. Długo nie musieliśmy czekać, pojawił się on dziś o północy 8/9 listopada.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

„Najpierw ciśnie prawie wszystkim i jest ok bo niby pokazuje, że ma swoje zdanie i nie boi sie mówić o tym głośno. Później wszystkich przeprasza i to też jest ok bo poczuł skruche, jest młody, poniosło go ale brawa bo przeprosił. Nie ważne co i do kogo mówił, przepraszam wszystko niby załatwia… A teraz nawija o tym wszystkim jak to cieżko było mu przez to przejść, obrazując to co najmniej tak drastycznie jakby przeżył wojnę ukrywając się miesiącami w kanałach. Manipuluje tak swoimi fanami że najzwyczajniej mi ich szkoda. Ockną się za parę lat. To wszystko co go spotkało i spotka w życiu, wszystkie następstwa i konsekwencję sa efektem jednego, tego że jest cholernie GŁUPI” – możemy przeczytać w opisie na kanale rapera Rest Dixon37.

Szybka odpowiedź Bedoesa zaskoczyła środowisko.

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź Bedoesa. Została ona wydana 45 minut po północy do czego nawiązuje również tytuł tracka. Co ciekawe, raper nagrał odpowiedź na bicie Noona z utoworu „Ukryty w mieście krzyk” z płyty z Pezetem.

Pierwszy raz podoba mi się forma rapu jaką jest diss. Dojrzałe i rozsądne podejście do sprawy. Poza tym świetnie ujęty modus UKRYTEGO W MIEŚCIE KRZYKU. Brawo – czytamy opinię jednego z fanów Bedoesa.

 

Białas również zaangażowany w starcie raperów.

Jak się okazało również Białas dorzucił swoje kilka groszy do całego starcia. Około godziny 5 nad ranem 9 listopada założyciel SB Maffija postanowił opublikować „aneks” do kawałka Bedoesa. Białas odpowiedział Rest’owi z racji tego, że ten również zaczepił go w swoim diss’ie.

 

Comments are closed.