Wydana przez Asfalt Records debiutancka płyta “Blisko Leży Obraz Końca” Sariusa po pięciu latach od daty premiery doczekała się stylowej reedycji.

Dotychczas album był sprzedawany w plastikowym jewel case’ie z naklejonym na niego stickerem. Od teraz jest również dostępny w schludnym digipacku. Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji, poligrafię płyty “B.L.O.K.” na podstawie ilustracji Pauliny Czak przygotował Forin (pracownia www.forinstudio.com).

– Pomimo upływu lat, nadal uważam ten projekt za świeży. Myślę, że gdybym projektował ten front dziś, byłby tak samo aktualny jak pięć lat temu. Ponadto wydanie OG “B.L.O.K.” zostało zamienione ze standardowego jewelboxu na digipack, a pomysł pojawiającej się twarzy na złotej folii został jeszcze bardziej uwypuklony – komentuje Forin.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Oprócz wydania CD na rynku cały czas dostępna jest również edycja winylowa albumu 2LP. Płytę można zamówić na asfaltshop.pl

O płycie “Blisko Leży Obraz Końca”

Częstochowa to wbrew pozorom nie najweselsze miasto do zamieszkania. Bezrobocie i bieda to w tej bramie do Śląska problem bardzo istotny. Jak wszędzie, także w Częstochowie problemy te skupiają się przede wszystkim na blokowiskach, w tym na, skądinąd kojarzonym już w środowisku hiphopowym, Osiedlu 1000-lecia, skąd pochodzi Sarius. Od wczesnego dzieciństwa naoglądał się wielu otaczających go na osiedlu ludzkich historii. Część jego kolegów wyjechała nie tylko z Częstochowy, ale i z Polski. Wielu młodych ludzi, których nie trzymają tu inne sprawy, wybiera tę ścieżkę kariery.

Ponadto głównym realizatorem albumu oraz producentem większości utworów był DJ Eprom. Mastering płyty to dzieło Jacka Gawłowskiego z JG Master Lab. Nagrania nadzorował DJ Deszczu Strugi w Otrabarwa Studio Warszawa. Swój udział w powstaniu krążka mieli również tacy artyści jak O.S.T.R. (dograł gościnną zwrotkę w utworze “Przerywamy program” i wyprodukował kawałek “Powiem coś więcej”), Hades (również pojawił się w numerze “Przerywamy program”) oraz Emade (wyprodukował utwór “Znam”).

Dodatkowo na płycie znalazł się bonus w postaci remixu utworu “Chciałbyś” z udziałem Żyta, Sensiego i Żurka.

Tracklista:

1. Intro
2. 2040
3. Why So Sarius?
4. Elita
5. Przerywamy program feat. O.S.T.R. & Hades
6. Nie moje miejsce
7. Powiem coś więcej (prod. O.S.T.R.)
8. Dla wkurwionych
9. Astronauci
10. Znam (prod. Emade)
11. Halo
12. Było nie minęło
13. Plon
14. Chciałbyś
15. Blisko leży obraz końca
16. Awwwtro
17. Chciałbyś (Extended Remix) feat. Żyto, Sensi, Żurek