"Wszystko idzie pod konsumpcję, a my walczyliśmy z systemem" - Hemp Gru w redakcji CGM

Hemp Gru odwiedziło redakcję portalu CGM aby porozmawiać o premierze ich najnowszej płyty „Eter”. Rozmówcy poruszyli również temat dzisiejszego podejścia do hiphopu.

Wczoraj na kanale CGM.pl ukazał się urywek nadchodzącego wywiadu z legendarnym już warszawskim składem hiphopowym – Hemp Gru. Rozmowa ma dotyczyć ich najnowszego krążka „Eter”, który swoją premierę miał 9 listopada 2018 roku. Artur Rawicz rozmawiał z Wilkiem, Bilonem i Szwedem również na temat różnic pomiędzy dzisiejszym hiphopem, a tym, który panował w czasach rozpoczęcia działalności Hemp Gru.

Przejęli kulturę, a zaczynało się od ucieczki od popu, od tego co popularne. Byliśmy w niszy i robiliśmy to, co wcale nie było popularne. To był nasz azyl, nasza ucieczka z getta mentalnego i fizycznego. Nowa fala bardziej jara się złem, wszystko idzie pod konsumpcję. My byliśmy z drugiej strony, walczyliśmy z systemem – stwierdza w rozmowie Bilon, odnosząc się do raperów z młodej sceny hiphopowej.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Wilku zaś zwraca uwagę na całą otoczkę jaka dziś panuje. Według niego młodzi mają już zapewnione środki i narzędzia a uciekają się do robienia hiphopu bez odpowiedniego podejścia. – Uciekaliśmy znikąd do czegoś, a dziś jest odwrotnie, ci ludzie idą z czegoś donikąd. Mają coś, mają podstawy, niektórzy są z dobrych domów, mają dobre wykształcenie, a poziom intelektualny spada – mówi Wilku WDZ.

Całość rozmowy dla CGM.pl najprawdopodobniej już niedługo się ukaże na łamach naszego portalu oraz portalu Codziennej Gazety Muzycznej.