Sokół zdradza o czym jest Pluszowy
Sokół zdradza o czym jest Pluszowy

Wojtek Sokół na swoim funpage’u na facebooku zdradził, o czym jest jeden z kawałków znajdujących się na jego solo.

Artysta na swoim profilu opublikował post, w którym zachęcił słuchaczy, aby po tytule rozszyfrowali o czym będą kawałki na płycie. Ponadto warszawski raper dodał, że numer „Koniec Gatunku” ma już ponad 2 mln wyświetleń na YouTube.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Jak myślicie o czym są kawałki na płycie? Spróbujcie zdekodować tytuły 🙂 tymczasem Koniec gatunku ma 2 miliony obejrzeń…

Opublikowany przez Sokół Niedziela, 3 lutego 2019

W komentarzach wybuchła prawdziwa burza mózgów. Fani mocno się zagłębili w zamysły artysty, starając się rozszyfrować o czym będą tracki na płycie.

Sokół – Pluszowy

W pewnym momencie „głos” zabrał sam Sokół i wyjaśnił o czym będzie kawałek pt. „Pluszowy„:

„O moim poczuciu mimo wszystko pewnego wyobcowania w dzisiejszym rapie 🙂 ale też w życiu jakie zgotował mi ten rap. To akurat dość zawiły kawałek i metaforyczny.”

Album ukaże się 15.02.2019 roku. Preorder jest dostępny tutaj.


Wojtek Sokół” to pierwszy w pełni solowy album Sokoła.

Na płycie usłyszymy trzynaście całkowicie premierowych utworów oraz gości stanowiących pierwszą ligę i przekrój współczesnej muzyki rozrywkowej, alternatywnej oraz oczywiście – hip-hopowej. Sokół stawia na różnorodność pod każdym względem – od grona zaproszonych do współpracy producentów i ich muzycznej stylistyki, po klimat każdego z utworów. Do tego – jakość, liryczna pomysłowość i nieprzewidywalność narracji, do której przez lata przyzwyczaił publiczność Sokół.

Taco Hemingway, PRO8L3M i Hewra – to goście płyty reprezentujący hip-hopową część sceny. W refrenach utworów usłyszymy najciekawsze głosy młodego pokolenia muzyki rozrywkowej takie jak: Igo znany z zespołu Clock Machine i duetu z Bass Astral, Lena Osińska z zespołu Sonar czy finalista The Voice of Poland – Mateusz Krautwurst. Na płycie znajduje się również utwór z wykorzystaniem głosu zmarłego tragicznie w 1991 roku legendarnego polskiego wokalisty Andrzeja Zauchy. Grono producentów zaproszonych do stworzenia albumu łączy reprezentantów sceny elektronicznej i alternatywnej. Usłyszymy takich artystów jak Pejzaż (Bartosz Kruczyński, znany z duetu Ptaki) czy Duit. Tuż obok znajdą się przedstawiciele współczesnej sceny rapowej jak Steez83 czy WOWO, a także berliński duet producencki Broke Boys i legendy takie jak Magiera czy DJ B.” – czytamy w opisie produktu.