WU TANG-CLAN: GZA na dwóch koncertach w Polsce! Będzie się działo!
WU TANG-CLAN: GZA na dwóch koncertach w Polsce! Będzie się działo!

Już 27 marca 2019 roku w Warszawie w klubie Progresja (koncert przeniesiony z klubu Proxima) i dzień później, 28 marca we Wrocławiu w klubie Akademia (SOLD OUT!), wystąpi GZA, jeden z najlepszych tekściarzy wszech czasów według The Source, i jeden z najlepszych MC’s naszych czasów zdaniem redakcji About.com. Członek i założyciel Wu-Tang Clan, jednej z najważniejszych amerykańskich formacji hip-hopowych na świecie.

Najstarszego członka WU, określanego „duchowym przywódcą” (ang. spiritual head), supportować będą wyjątkowi goście zza oceanu. Ci zaprezentują wspólny set, zawierający ich najlepsze utwory, zakończony wspólnym, premierowym numerem. Przed polską publicznością, wystąpią RAS KASS legendarny raper z LA, który od wydania debiutu SOUL ON ICE w 1996 roku, konsekwentnie trzyma wysoki poziom, współpracuje z artystami jak: RZA, DR. DRE, DJ Premier, Snoop Dogg, Mack 10 czy Kurupt. CHI ALI, nowojorska i mocno uliczna legenda, za którą kryje się ciekawa historia. Zadebiutował w 1991 roku na pierwszej płycie Black Sheep, gdy miał 13 lat! Był członkiem grupy Native Tongues Family do której należeli też: The Jungle Brothers, A Tribe Called Quest, De La Soul i Black Sheep.

Jego debiut w 1992 roku, cieszył się dużą komercyjną popularnością, wzbijając się na topowe listy z rotacją w Yo! MTV Raps i Rap City. W wyniku sprzeczki w Nowojorskim Bronxie, śmiertelnie postrzelił jej drugiego uczestnika i ukrywał się ponad rok, trafiając do programu America’s Most Wanted. Po 12 latach Chi wrócił na wolność i przygotowuje się do wydania nowej płyty, na którą już wypuścił single z FAT JOE i JADAKISS-em. AL TEJEDA (SHADEZ OF BROOKLYN) członek podziemnej ekipy w klasycznym stylu boom-bap z lat 90-tych, wiadomego pochodzenia, mocno związanej z duetem producenckim Da Beatminerz. FOKIS, relatywnie świeży Nowojorski MC, a już wydał wspólny album z EDO G i Shabaam Sahdeeq oraz planuje wspólną płytę z OH NO. Może się też pochwalić, wspólnym numerem z Olu Dara, ojcem NASA-a. Rozgrzewkę zapewni DJ 600V. Line-up naprawdę robi wrażenie, szykuje się prawdziwe święto dla fanów Hip-Hopu!


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Bilety na warszawski koncert są jeszcze w sprzedaży

Koncerty GZA w Warszawie i we Wrocławiu odbędą się w ramach trasy koncertowej “Liquid Swords ⚔️ 2019 Tour” w/ DJ Symphony, nawiązującej do albumu “Liquid Swords”, wydanego w 1995 roku, który uważany jest obecnie za jeden z najważniejszych albumów hip-hopowych wszech czasów i jeden z najlepszych albumów wydanych przez członków Wu-Tang Clan.

17 stycznia 1996 roku, płyta osiągnęła status złotej, a 15 września 2015 roku, RIAA ogłosiło, że album uzyskał status płyty platynowej. W 1998 roku magazyn The Source umieścił album na liście 100 najlepszych albumów rapowych “100 Best Rap Albums”. W 2006 roku Liquid Swords znalazł się w książce Roberta Dmiery’ego, 1001 albumów, które musisz usłyszeć przed śmiercią, teraz dodatkowo, nadarza się okazja aby usłyszeć ten album na żywo w wykonaniu samego mistrza.

Bilety są dostępne na goingapp.pl pod tym linkiem, oraz na serwisie biletomat.pl.