ZIP Skład Rest KAfar

Poznaliśmy wszystkich gości, którzy wystąpią na najnowszej płycie Resta i Kafara pt. „BSNT”. W jednym z kawałków wystąpi ZIP Skład.

Ostatnio pisaliśmy, że ekipa Dixon37 została zmuszona do przesunięcia daty premiery swojego albumu. Powodem jest numer na którym wystąpi aż dwudziestu raperów. Taki track wymaga sporo poświęcenia, gdyż powstanie również do niego klip.

CZYTAJ TAKŻE: Dwudziestu raperów na jednym kawałku! Dixon37 przesuwa premierę swojej płyty


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Początkowo płyta miała się ukazać 10 maja, ale trafi ona do sprzedaży 31 maja. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że wytłoczono kolejnych 1000 sztuk preorderu.

Krążek BSNT będzie prawdziwą gratką dla fanów starej szkoły rapu. Na najnowszej płycie Kafara i Resta doczekamy się aż 35 gości! W zdumienie wprawia zdecydowanie kawałek „Czas”, gdzie gościnnie wystąpi ZIP Skład.

Na krążku wystąpią też między innymi: Małach, Rufuz, Miodu (Jamal), Kali, Polska Wersja, TPS, DDK, Kamila Jakończuk, Frosti RegeDedisKacper HtaKaczor BRSMichrusZbukuEroMor W.A (WigorŁyskaczPeper), BRZNiziołKPSNŚliwaSiuwaxOstry BZMHukosJongmen.

Tak wygląda pełna tracklista albumu „BSNT”:


ZIP Skład

(skrót od Ziomki i Przyjaciele Skład) – polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop, zaliczana do prekursorów nurtu ulicznego rapu w Polsce. Powstała w 1997 roku w Warszawie na kanwie składów Fundacja nr 1 i TPWC. Jedyny album zespołu, zatytułowany Chleb powszedni ukazał się w 1999 roku, nakładem R.R.X., wytwórni uchodzącej wówczas, bodajże za najbardziej wpływową na scenie muzyki hip-hopowej. W międzyczasie na bazie kolektywu wykształciły się zespoły WWO, Ko1fu i Zipera.

W latach późniejszych szereg członków zespołu rozpoczęło karierę solową. Inni też kontynuowali działalność artystyczną w takich projektach jak RaggaBangg, Pokój z Widokiem na Wojnę, czy Monopol. Pomimo pozytywnego odbioru ze strony krytyków muzycznych, jak i publiczności, działalność ZIP Składu na przestrzeni lat była niejednostajna i obejmowała głównie występy gościnnie, a także sporadyczne koncerty. Od 2011 roku skład formacji tworzą raperzy Pono, Koras, Fu, Sokół, Felipe, Mieron, Jaźwa oraz Ward.

Źródło: Wikipedia