Qszaw wypuszcza nowy projekt. ,,Streszczone Refleksje
Qszaw wypuszcza nowy projekt. ,,Streszczone Refleksje" to oldschool w czystej postaci

22 listopada swoją premierę miał nowy projekt bełchatowskiego rapera Qszaw’a. „Streszczone Refleksje” to epka zawierająca 5 numerów. Materiał promuje klip zrealizowany do utworu „Wychowani w Polsce”.

Jak przyznaje sam artysta, to pierwszy pełny projekt zrealizowany profesjonalnie. Mimo długiego stażu w zajmowaniu się tworzeniem muzyki, dopiero dziś możemy zobaczyć pełnoprawny owoc tej pracy.

– Parę długich lat temu zaczynałem sobie składać jakieś wersy. Wtedy nosiło to nazwę ,,Z Mojego Ogaru”. Miałem 15 lat, zero doświadczenia, zero jakichkolwiek umiejętności. Jednak miałem coś innego – miałem zajawkę. Mega zajawkę! I tak wypuściłem krążek, który nagrałem, zmasterowałem i pokolorowałem – mówi w rozmowie z nami Qszaw – Czas mijał, ja składałem dalej i wypuściłem do tego czasu cztery numery, widoczne na moim kanale YT. Gdzie już zainwestowałem w wejście do studia i nawet zrobiłem klip. Ten projekt „Streszczone Refleksje” to już zupełnie coś innego. Mimo pięciu numerów, dość krótkich, jest dopieszczony na maksa.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Projekt przyjmuje mocno oldschoolowe brzmienie. Jest to zdecydowanie płyta dla tych, którzy cenią sobie klasyczne brzmienie hiphop’u. Znajdzie w nim sporo dobrego również słuchacz adorujący antysystemowe akcenty okraszone swoistym buntem. Nie inne jest również podejście samego rapera. Zapytaliśmy go o to, co motywowało go do stworzenia takiej właśnie epki.

To oldschool, od którego zaczynał chyba każdy

Ludzie, na których się wzorowałem, potrafili mnie gasić, bo po prostu byłem słabszy. Ale cóż. To tylko dodało pewności, zmotywowało mnie jeszcze bardziej. Ludzie, którzy obiecali pomóc, zniknęli. Przekonałem się, że najlepiej wyjdzie, jeśli będziesz polegał na sobie, nie na łasce innych. – odpowiada Qszaw – Dlatego teraz wychodzi ta EPka. Obczajcie, co mam do powiedzenia. I choć to nie jest szczyt możliwości, jakiś best of, to jest to moje własne. A z czasem będzie dużo lepiej. To oldschool, od którego zaczynał chyba każdy. Biorę się za następną robotę, bo w pasję warto brnąć, bez względu ile będzie wzlotów i upadków.

Cała płyta dostępna jest do odsłuchu na YouTube. EPkę „Streszczone Refleksje” promuje teledysk zrealizowany w Bełchatowie do utworu „Wychowani w Polsce”. Cały materiał został objęty ścisłym patronatem medialnym portalu HipHopWeb.pl.