Już w kwietniu niezwykły festiwal hiphopowy - Glivitune Festival
Już w kwietniu niezwykły festiwal hiphopowy - Glivitune Festival

Glivitune Festival to jedno z największych wydarzeń muzycznych branży Hip– Hopowej w Polsce w 2020 roku.

Na scenie w Gliwicach wystąpią m.in.:  Tymek, Żabson, Bedoes, KaeN, Kali, Wac Toja, Z.B.U.K.U, Małach & Rufuz, Grubson, Malik Montana, Solar, Białas, Smolasty, TEDE i Sarius. Czołówkę szeroko pojętego polskiego Hip – Hopu uzupełnią Fejzjestm, Abradab.

Dodatkowo, szczególnym koncertem będzie Tribute dla Magika z udziałem Fokusa & Rahima i kilka związanych z tą częścią Festivalu technologicznych i wizualnych niespodziankach. Po raz pierwszy w Polsce będzie wykorzystana i zaprezentowana technologia w formie pokazu multimedialnego, który będzie nawiązywał i uwieczni historię polskiego hip – hopu. W związku z przygotowaniami niespodzianki organizatorzy zmienili termin Festivalu na daty kwietniowe.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Strefa Expo – Glivitune Festival

W ramach projektu, w ciągu dwóch dni Festivalu, zorganizowana zostanie największa jak do tej pory w Polsce strefa Expo. Na niej uczestnicy Festivalu będą mogli poznać kulturę i sztukę polskiego Hip–Hopu.

Na tysiące miłośników polskiego Hip–Hopu będzie czekało ponadto szereg atrakcji. Od strefy targowej gdzie będzie można obcować z największymi markami w najlepszych cenach po spotkania z artystami, twórcami i wytwórniami, które przybliżą uczestnikom Festivalu swoje produkty.

Ponadto wyjątkowym wydarzeniem podczas Festiwalu będzie współpraca z Muzeum Śląskim. W przystępny sposób zaprezentuje uczestnikom historię polskiego Hip-Hopu, która ukształtowała znaczną część naszego pokolenia. Wystawa „Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003” na czas Festivalu przeniesie się do Areny Gliwice.

Dodatkowo organizatorzy przewidzieli konkursy, pokazy oraz warsztaty z różnych obszarów szeroko pojętej kultury i sztuki Hip-Hopu. Do najciekawszych z nich można zaliczyć zajęcia D-skie, taneczne oraz tworzenie graffiti. Dla tych, którzy chcą odpocząć od sceny muzycznej organizatorzy wyznaczą również specjalnie strefy relaksu i gamingu. Tam każdy sprawdzi swoje umiejętności w najnowszych grach wypuszczonym na europejski rynek.

Termin i line-up

24 kwietnia: Tymek, Malik Montana, TEDE, KaeN, Wac Toja, Z.B.U.K.U, Abradab, Fokus & Rahim, Fejzjestm, Małach & Rufuz.

25 kwietnia: Grubson, Żabson, Smolasty, Sarius, Bedoes, Solar, Białas, Kali. Czołówkę szeroko pojętego polskiego Hip – Hopu uzupełnią: Fejzjestm,– Tribute dla Magika. Dwudniowy Festival rozkręcą 'Popkiller Młode Wilki 7 Showcase.

Bilety dostępne na goingapp pod tym linkiem.