Gotowi na powrót do korzeni hiphopu? Prykson Fisk zaprasza na międzygalaktyczną podróż
Gotowi na powrót do korzeni hiphopu? Prykson Fisk zaprasza na międzygalaktyczną podróż

To 180kg żywego hiphopu. Fan dobrego jedzenia, undergroundowej muzyki, wielowymiarowej sztuki wizualnej i teorii spiskowych. Doświadczony smakosz życia i znany osiedlowy znachor. O kim mowa? Oczywiście, to Prykson Fisk, który już niedługo poczęstuje nas swoim krążkiem.

Beat-boxer, MC i DJ, związany z kulturą Hip-Hop od 2003 roku. Prykson to
doświadczony psychonauta, a zarazem właściciel domowego studia KOMORA REC. Twórca i autor 17 albumów i mixtejpów. Reprezentant ekipy MOST BLUNTED, KOLOKOS oraz jeden z założycieli Renegatów Funku i Dusty Vibez.

Ponadto na przestrzeni lat współpracował z wieloma MC’S z Polski i świata, m.in.: Neile, JHD, Czez, Proceente, Flint, Erbit, Entero, Kliford, Zorak, Kuba Knap, Sensi, Matis, Hades, Włodi, Ero JWP, Pękaty, Ryler Smith, Verb T, Joker Starr, Kashmere, Leaf Dog, Cyrus Malachi, Guilty Simpson, Phoenix da Icefire czy Teknical Development.is.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Prykson Fisk K02M02, czyli kosmiczna podróż wychodząca z klasycznych brzmień

Jego debiutancki krążek to kosmiczna podróż wychodząca z klasycznych brzmień, oscylujących w stylistyce lofi i boombap, angażująca zapomniany ostatnimi czasy element Hip-Hopu, jakim jest DJ’ing. Swoje cuty wrzucili Dj Chederac i Dj Bulb. Producentem wykonawczym albumu jest Paweł Włodi Włodkowski. Ponadto na krążku udzielili się lirycznie – poza Włodim – brat Pryksona aka Chlorian Świnicz, Hades, a także ulubiony raper J Dilli – Guilty Simpson. Wśród producentów znajdziecie całą plejadę najbardziej utalentowanych bitmakerów, m.in.: Spear Oh, Ridiculous Preem, Dj Mariano MBH, Siódmy, Kocur, bknd beats, Smokin Prod, Moo Latte, Miroff, 1988, Młody oraz Lord Barto’cut 12. Miks i master płyty wyszedł z pod ręki Szweda.

Projekt graficzny albumu, za który odpowiada Maciej Indyk ze Studia MA-IN, powstał na bazie obrazów Kamila Stańczaka zainspirowanych kawałkami z płyty. Jest to artysta, znany z eksperymentowania z malarstwem w epoce pomalarstwa i pobanalizmu. Utwory Pryksona stały się również punktem wyjścia dla debiutanckiej micropowieści Stasia Lena, będącej zbiorem zapisków z podróży, która znajduje się w booklecie dołączonym do płyty.

Twórcą klipu „Skywalker”, promującego wydanie oraz PREORDER płyty, jest Szerszeń aka Little – 1/2 składu The Returners. Preorder płyty dostępny jest w dwóch wersjach i potrwa tylko do 7 lipca. Dostępny jest jedynie na lajka.co.