W pierwszych założeniach miała odbyć się w marcu tego roku. Z powodu koronawirusa jednak organizatorzy musieli przesuwać jej termin kilka razy. W końcu jednak doczekaliśmy się. Gala Popkillery 2020 odbędzie się już za tydzień, w najbliższą środę.

Długo musieliśmy naczekać się, aby oficjalnie wiedzieć w jakim terminie odbędzie się tegoroczna gala rozdania nagród organizowana przez włodarzy portalu popkiller.pl. To będzie już druga edycja wydarzenia tego formatu. W poprzednim roku Popkillery 2019 cieszyły się sporym zainteresowaniem oraz uznaniem.

Po koronawirusowych zawirowaniach długo nie wiedzieliśmy kiedy i czy w ogóle w tym roku Popkillery 2020 odbędą się. W końcu jednak organizatorzy oficjalnie ogłosili dobrą wieść, że zaplanowany termin jest ostateczny. To 9 września, czyli już w najbliższą środę.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Całe wydarzenie odbędzie się w Teatrze Capitol w Warszawie. Nici jednak, jeśli już ochoczo bukowałeś sobie bilet PKP – impreza bowiem będzie miała charakter zamknięty. Wejdą na nią jedynie zaproszeni goście. Spokojnie – będzie dostępna transmisja na żywo całego wydarzenia na platformie YouTube już od godziny 18:00 na kanale PopkillerTV.

Raper roku, album dekady – co wybierze gremium Popkillery 2020?

Znamy już oficjalnie gremium, jakie będzie decydować o wyborze zwycięzców tegorocznego plebiscytu. Wśród nich są takie osoby jak Mateusz Natali, Marcin Flint, Dawid Bartkowski, Wujek Samo Zło, Hirek Wrona oraz wielu innych, znanych w środowisku hiphopowym oraz dziennikarskim.

Organizatorzy gali Popkillery 2020 zaznaczają, że kolegium wybierające dobrano w taki sposób, aby wyniki były jak najbardziej rzetelne. Różnica wieku między członkami gremium wynosi nawet do 40 lat, ich gusta i muzyczne spojrzenia bywają całkowicie różne, ale właśnie dzięki temu mamy nadzieję uzyskać jak najpełniejszy i najbardziej obiektywny obraz stanu polskiego rapu, tak by wręczyć artystom nagrodę, która rzeczywiście będzie miała dla nich wartość czytamy na profilu facebook’owym Popkiller.

Gremium wybierze najlepszą płytę roku, jak i ubiegłej dekady. Wyróżnieni zostaną najlepsi producenci muzyczni jak i „nowe odkrycia” w 2019 roku. Wybrane zostaną również najlepsze single nie tylko z ubiegłych 12-stu miesięcy, ale także z minionej dekady.

Szykuje się spora gratka dla fanów hiphopu, której na pewno nie możecie przegapić. Gala Popkillery 2020 już w najbliższą środę.