HMS i Szymko w pierwszej lidze rapowego podziemia
HMS i Szymko w pierwszej lidze rapowego podziemia

Duet rapowy HMS i Szymko zwyciężyli szóstą edycję cyklu audycji #RapWizjer. Reprezentanci Zielonej Góry stanęli na szczycie podium wspólnym utworem pt. „Liga1”.

Transmisja live podsumowującą miesiąc sierpień została pierwszą, podczas której zwycięzcami okazała się dwójka raperów. Obaj artyści zamieszkują Zieloną Górę i dumnie reprezentują swoje miasto. Mieszanka obu stylów spowodowała doraźną reakcje podczas poprowadzonych odsłuchów. Prowadzący JaGi wraz z gościem specjalnym Mateuszem potwierdzają i cementują umiejętności muzyków. Poznajcie bliżej naszych mistrzów.

HMS jest aktualnie 27-letnim raperem zajmujący się muzyką już od dzieciństwa. Pierwsze swoje nagrania stworzył mając zaledwie piętnaście lat. Odłamem subkultury hip-hopu zaraził go śp. Smoku. Na początku swojej drogi HMS intensywnie słuchał brzmień prosto z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. W swoim dorobku artystycznym posiada kilka albumów muzycznych. Począwszy od 2019r. „Musa„, „Czerń” 2020r. oraz „Remedium” 2k21r. Zwycięzca współpracował z wieloma twórcami z podziemia i nie tylko. Na jego krążkach przewinęło się kilka dobrze znanych ksywek takich jak Śliwa bądź Karramba. Nadchodzący projekt rapera ma obfitować w gościnny udział jednej z ikon polskiego hip-hopu. Na razie jednak HMS nie chciał zdradzić nam szczegółów.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Hip-Hopowa podróż ku wieczności

HMS swoją hip-hopową podróż rozpoczął już na dobre. Zagrał już ponad sto koncertów, w rezultacie podróżując wzdłuż i wszerz całego kraju. Aktywnie organizuje własny cykl imprez pod szyldem Underground Events. Swego czasu wygrał również „Rap Bitwę” z Brianem z Unhuman Familii. Najbliższym celem rapera jest mocny rozwój kanału YouTube. Oficjalnie poprzez tworzenie jakościowej muzyki co dodatkowo przyciągnie aktywnych słuchaczy. Podsumowując w dalszej perspektywie marzy się mu własna wytwórnia muzyczna jak i również kolekcja ubrań. Nazwał ten cel „polskim snem” czyli całkowitym życiem z pasji.

Płyta pt. „Remedium” autorstwa HMS (2021)

Szymko – a właściwie Mateusz Szymko urodził się w Świebodzinie. Od 25 lat zamieszkuje Zieloną Górę. Przygodę z hip-hopem rozpoczął od odsłuchów swoich idoli na archaicznych kasetach. Nagrywaniem zajął się w 2013 roku pisząc swoje pierwsze teksty i za namową znajomych postanowił sprawdzić się za mikrofonem. Obecnie raper pracuje nad debiutem, który będzie nosił tytuł „Interpretacja„. Jego najnowszy projekt będzie liczył ok. 15 utworów, pojawi się także fizyczne wydanie albumu. Premiera odbędzie się w okolicach grudnia 2021 roku. Singiel zapowiadający płytę pojawił się już w internecie.

Reprezentant Zielonej Góry ma za sobą liczne kooperacje i zagrane koncerty. Współpracował m.in. z „Makabeatz” oraz „Myszorem„. Szymko supportował „Słonia” w Poznaniu, a także gościł we Wrocławiu dzięki grupie „Monolit„. Głównie jednak skupia się na lokalnych imprezach budując jeszcze lepszy kontakt z publicznością. W 2021 roku rozkręcał spore wydarzenie przed „Sokołem„. Warto podkreślić, że Szymko był jednym z założycieli nieistniejącego już studia „Charyzma Records„.

Charyzma Records

#RapWizjer – aktywnie poszukuje utalentowanych artystów

Audycje live prowadzone są w każdy czwartek po godzinie 18:00 na naszym oficjalnym kanale YouTube. W październiku odbędą się cztery odcinki dedykowane podziemnym twórcom. Transmisje polegają w dużej mierze na odsłuchach nadesłanych utworów oraz na ich komentowaniu. JaGi aktywnie wynajduje zdolnych raperów co skutkuje cotygodniowym ponad dwugodzinnym streamem. Zapraszamy do odwiedzenia dedykowanej zakładki przedsięwzięcia RapWizjer [ZAKŁADKA]. Tam z pewnością możecie szybko i wygodnie obejrzeć zaległe transmisje oraz poznać poprzednich zwycięzców.

Bardzo prosimy o wpłaty na zbiórkę Roberta, jednego z naszych stałych widzów, który doznał tragicznego wypadku. Wystarczy kliknąć tutaj.

Rozpiska Październik 2021r.

Redaktor hiphopwebpl, prowadzący społeczności o charakterze hip-hop'owym. Muzyk mający na swoim koncie kilka projektów i koncertów. Miłośnik „starej szkoły”. Osoba nastawiona na rozwój osobisty i współpracę między markami. Ceniący sobie indywidualne podejście do czytelnika oraz słuchacza. Związany z marką SilesiaCrime.com oraz przedsięwzięciem „Hip-Hop Druga Szansa w resocjalizacji młodzieży”.