Grupa hiphopowa Fillomatic, której członkami są raperzy pochodzący z różnych stron Polski zrobili desant na podziemie. Skład swoim debiutanckim albumem utwierdza słuchaczy, że zostaną zapamiętani na długo. Na kartach RapWizjera zapisali się już na dobre podbijając wrześniowe zestawienie.

Podsumowanie miesiąca kolejnego cyklu podziemnych audycji mogło wprawić naszych odbiorców w nostalgiczny nastrój. Wszystko za sprawą Fillomatic, siedmioosobowej ekipy reprezentujących klasyczne brzmienie samplowanych bitów i dogłębnych wartości w tekstach. Segi, Emikae, Maka Makson, Ajkan, Bartek Koko oraz Konarski odpowiadający za warstwę wokalną nie przebierają w słowach udowadniając, że w sercach nadal gra im to co niegdyś budowało legendarne składy. Nie możemy jednak zapominać o bardzo istotnej osobie w tej wylęgarni pomysłów i dokonań – Fav’ie. Postaci, która skupiła się na producenckiej części albumu nadając krążkowi unikalny klimat.

Chłopaki poznali się na projekcie realizowanym przez JazBrothers gdzie systematycznie prezentowali swoje solowe utwory. Pomysł na stworzenie tak aktywnie obszernego grona powstał już pod koniec 2019 roku z inicjatywy Bartka Koko. Przez ten cały okres czasu Fillomaci tworzyli swoją pierwszą płytę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że cała grupa stawia na bardzo ludzkie aspekty funkcjonowania zespołu unikając wszechobecnej cyfryzacji życia. Pomimo ogromnej różnicy kilometrów dzielących autorów wspólnie spotykali się na zlotach gdzie we własnym otoczeniu tworzyli teksty i rapowali swoje kawałki. Takie bezpośrednie wymienianie się pomysłami i ich realizowanie z pewnością wpłynęło na późniejszą jakość odsłuchu LP, a także na relacje składu. To coś więcej niż rap, to zawarte przyjaźnie i tony świetnych historii na zjazdach. Fillomatic LP mieści w sobie 14 nagrań i wciąż możecie zamawiać go pisząc na mail fillomatic2020@gmail.com„.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Wszystkie drogi prowadzą do celu

Ostatni utwór pt. „Wszystkie drogi” podsumowujący projekt opowiada o każdej pojedynczej historii chłopaków z dawnych lat. Możemy posłuchać o przygodzie Segiego z piłką nożną, o pierwszych koncertach Maksona. Sprawnie dorzuca tutaj również swoje trzy grosze Koko o początku nagrań i katowanych kasetach. Dumnie natomiast nawija Konarski o startowym lovesongu zrealizowanym w wieku 7 lat. Emikae wspomina, że kiedyś było znacznie trudniej, finalnie Ajkan kończy kawałek podkreślając, że jest częścią Fillomatic.

Nieprzypadkowo stwierdziliśmy, że nasi zwycięzcy mają podwaliny aby w przyszłości uzyskać status legendarny. W końcu nawet nasi odbiorcy nie mogli powstrzymać się podczas trwania audycji od pozytywnych komentarzy. Równając ich z takimi zespołami jak PCP, WCK czy JWP.

Czat audycji live

#RapWizjer – stawiamy na utalentowanych twórców podziemia

Transmisje na żywo są dostępne w każdy czwartek po godzinie 18:00 na naszym oficjalnym kanale YouTube. W listopadzie czekają na Was cztery odcinki wypełnione podziemnym rapem. Audycje skupiają się na odsłuchach zdolnych twórców oraz ich komentowaniu. JaGi cały czas poszukuje charyzmatycznych raperów, co przekłada się na cotygodniowy dwugodzinny stream. Zapraszamy do poświęconej zakładki RapWizjer gdzie możecie obejrzeć wszystkie powtórki transmisji i poznać naszych zwycięzców. Zainteresowanych udziałem w przyszłych live kierujemy do prostego formularza, wystarczy kliknąć tutaj.

Rozpiska listopadowych audycji

Redaktor hiphopwebpl, prowadzący społeczności o charakterze hip-hop'owym. Muzyk mający na swoim koncie kilka projektów i koncertów. Miłośnik „starej szkoły”. Osoba nastawiona na rozwój osobisty i współpracę między markami. Ceniący sobie indywidualne podejście do czytelnika oraz słuchacza. Związany z marką SilesiaCrime.com oraz przedsięwzięciem „Hip-Hop Druga Szansa w resocjalizacji młodzieży”.