Dobry Chmiel i Sandro
Dobry Chmiel i Sandro

Kolaboranci Dobry Chmiel i Sandro podbili listopadowy przegląd audycji RapWizjer. Własną działalnością w podziemiu udowadniają słuchaczom, że długo pracowali na ten sukces. Dumnie prezentują swoje przekonania i pragną motywować do działań pozostałych.

W miniony weekend odbyło się już dziewiąte podsumowanie cyklu odsłuchów podziemnych artystów. Charyzmatyczny duet Dobry Chmiel i Sandro zaskoczyli potężną energią, z którą rozpoczęli zwycięski utwór pt. „Słowa„. Obaj raperzy skupiają się w numerze na aspekcie wypowiadanych zdań. Pokazując bardzo klarowny obraz codziennych sytuacji. Dodatkowo Sandro sprawnie łączy polską mowę z włoską liryką. Wszystko to jest zawarte na łamach podkładu wzbogaconego o mocne, gitarowe brzmienie dograne przez Jarosława Osojcę.

Dobry Chmiel jest 35-letnim raperem pochodzącym z Tomaszowa Mazowieckiego. Uważnie śledzi rodzimą subkulturę już od 1998 roku kolekcjonując swoje pierwsze kasety. Z Sandro miał okazje poznać się w ośrodku Monar w Graczach. Dwa lata po odbytej terapii otrzymał możliwość stworzenia zespołu w celu zagrania koncertu na „Culture Festival” w Pradze.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Ówczesny terapeuta Tomek, równie ambitny gitarzysta poinformował Dobrego Chmiela o obecności w ośrodku świetnego perkusisty polecając go jako członka do zespołu. Właśnie nim okazał się Sandro, grupę później zasiliły także dwie osoby: Michał – basista i producent oraz drugi wokalista Robson. W ten sposób powstał „Projekt Praga„. Skład aktywnie grający na scenach w 2018 roku. Raper od pewnego czasu występuje również w Tomaszowskim Teatrze ds. Ciężkich.

Słowa dały mi wolność

Pierwszy solowy album Dobrego Chmiela nosił tytuł „Dekompresja„. Nagrania rapera rozpoczęły się w 2016 roku w trakcie leczenia w Monarze. Debiutancki projekt przedstawia drogę od koszmaru uzależnień, przez pobyt w ośrodku, do pierwszych miesięcy życia na nowej drodze po osiągnięciu stabilizacji i poczucia prawdziwego szczęścia. Krążek rozszedł się bardzo dobrze w podziemnym kręgu o czym świadczy fakt wyprodukowania ponad 300 egzemplarzy. Drugie LP pt. „Neo feat A…” udostępnione w 2021 roku, a także obsadzone sporą ilością gości ponownie broni się jakością i dbałością o szczegóły.

Utwór pochodzący z tego wydawnictwa zwyciężył nasze listopadowe podsumowanie miesiąca. Natomiast nadchodząca płyta Rafała pt. „Dobro Wraca” jest już praktycznie gotowa. Zostały jeszcze tylko dwa kawałki do zrealizowania. Fizyczne wydanie powinno ukazać się w marcu 2022r. wraz z dystrybucją online. Poniżej prezentujemy kolejny singiel ze zbliżającego się projektu. Gościnnie zaśpiewała Kamila Kamocka.

Sandro to raper pochodzący z Tychów, ma obecnie 27 lat. Artysta aktualnie zamieszkuje Gliwice gdzie rozwija się artystycznie. W czasach młodości, a dokładniej już w szkole podstawowej, bardzo inspirującym dla niego zespołem był Limp Bizkit. Ich twórczość pozwoliła raperowi ukształtować się jako mc jak i również odkryć zalążki do pozostania perkusistą. Hiphopowo upodobał sobie takie składy jak Hemp Gru czy Molesta Ewenement. Do napisania pierwszych wersów nakłonił go Robson. Ponadto Sandro nie kryje, że w dużej mierze sam Dobry Chmiel bardzo pomógł mu w rozwoju nowej zajawki, która trwa już dwa lata. Od pewnego czasu Alessandro współtworzy duet pt. „Złota Marka” ze swoim przyjacielem Złotym oraz występuje w opolskim składzie „PozaTym Gwardia„. Zwycięski utwór transmisji RapWizjer zawierał w sobie dobrze nawinięte wersy w języku włoskim. Sandro potwierdza, że jego ulubionymi włoskimi wykonawcami są raper Clementino, a także Rocco Hunt, dzięki którym szlifuje swój warsztat.

Plany wydawnicze

Współpracując z Dobrym Chmielem gliwicki reprezentant czuję się bardzo swobodnie. Rafał jest Jego bliskim przyjacielem i w przyszłości planują stworzyć wiele nagrań. Na pewno usłyszymy go na nadchodzącym solowym albumie Sandro pt. „A Co Jeśli Jutro Słońce Miało By Zgasnąć„. Pierwszym utworem zapowiadającym krążek jest numer o nazwie „W górę pięść” skomponowany na dwunastą rocznicę śmierci ojca rapera. Przyszły rok będzie naprawdę owocny w nowe produkcję Sandro, ponieważ pod szyldem Złotej Marki wyda również album pt. „Tom I Prawdy„. Premiera ukaże się na wiosnę 2022r. Trzecim udostępnionym trackiem ze wspomnianego krążka jest numer „Internetowe Czasy„.

Sandro

#RapWizjer – skrupulatny przegląd podziemia

W każdy czwartek grudnia słyszymy się na audycjach live prowadzonych na naszym kanale YouTube. Co tydzień w przeglądzie bierze udział ponad 20 utworów. Transmisje w obecnym miesiącu pojawią się aż pięciokrotnie. Każdy zwycięzca poszczególnego odcinka otrzyma od nas świąteczny upominek. Streamy dedykowane są odsłuchom podziemnej twórczości niezależnych wykonawców. JaGi prężnie wynajduje nowych raperów promując ich muzykę. W rezultacie możemy tworzyć kreatywną, pełną pomysłów społeczność. Podsumowując zachęcamy zainteresowanych artystów do wysyłania zgłoszeń poprzez dedykowany formularz. Zapraszamy również do osobnej zakładki RapWizjer gdzie możecie obejrzeć wszystkie powtórki odbytych transmisji.

Rozpiska Grudzień

Redaktor hiphopwebpl, prowadzący społeczności o charakterze hip-hop'owym. Muzyk mający na swoim koncie kilka projektów i koncertów. Miłośnik „starej szkoły”. Osoba nastawiona na rozwój osobisty i współpracę między markami. Ceniący sobie indywidualne podejście do czytelnika oraz słuchacza. Związany z marką SilesiaCrime.com oraz przedsięwzięciem „Hip-Hop Druga Szansa w resocjalizacji młodzieży”.