"DO CELU" - duet Tolu i EndRiu przeciwko przemocy - Zdjęcie: Piotr Ziębakowski

Tym razem do udziału w inicjatywie Stowarzyszenie KREOBRAŹNIA zaprosiło dwóch słupskich raperów – Tolu i Endriu, którzy na potrzeby projektu stworzyli utwór „Do celu” zachęcający dzieci i młodzież do wytrwałości w dążeniu do celu, motywujący do działania.

Do realizacji teledysku zaproszono 12 nastolatków, którzy nauczyli się podstaw sztuki filmowej, a następnie przygotowali scenariusz, scenopis, wybrali lokalizacje, scenografię, aktorów, a także zaplanowali oświetlenie planu filmowego. Na planie dzielili się rolami: na zmianę byli reżyserem, operatorem kamery, oświetleniowcem itp. Oprócz teledysku młodzież nagrała także film zza kulis tzw. making of oraz krótki film o artystach.

Link do teledysku nakręconego w ramach projektu „Kręcimy teledysk: stop uzależnieniom, stop przemocy” znajduje się tutaj.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl
Zdjęcie: Piotr Ziębakowski

Stowarzyszenie KREOBRAŹNIA 20 września rozpoczęło swoje działania w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej. Po kilkudniowym planie filmowym materiał trafił do montażu. Projekt prowadził Piotr „Czarny” Ziębakowski – doświadczony filmowiec i fotograf. 

Współtwórca grupy filmowej BRAVURAfilm, stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezydenta Miasta Słupsk. Zadanie finansowane jest z budżetu miasta Słupska w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień.

Endriu i Tolu – przedstawiciele dwóch pokoleń.

Połączył ich przede wszystkim rap. Obaj są dumnymi ojcami, obaj też często poruszają temat alkoholu i narkotyków jako zagrożeń. Ostrzegają, mówią o tym, co w życiu ważne, jakich dróg unikać. Często także udzielają się w różnych akcjach społecznych i charytatywnych.

Razem wydali EP-kę w „W biegu”. EndRiu i Tolu zaangażowani są w działania Hip-Hop Druga Szansa, które kierowane są do dzieci i młodzieży. Raperzy od pięciu lat działają razem, zagrali wiele wspólnych koncertów, a na koncie mają supporty przed artystami z polskiej rap sceny: O.S.T.R., Kękę, Paluch, Kali, Polska Wersja, Szpaku i Bonson. We wrześniu tego roku. Obecnie pracują nad płytą zespołu THA COAST. Jako THA COAST wystąpili również w październiku na akademickiej imprezie Back to RAP vol.2 w Słupsku.

A poniżej podrzucam jeszcze inny klip Kreobraźni, a mianowicie RUSZ 4 LITERY autorstwa Roberta, dobrego odsłuchu!

Pedagog, pomysłodawca działań edukacyjno - profilaktycznych Hip-Hop Druga Szansa. Autor książek „Sny z betonu” i „Hip-hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży” oraz wielu artykułów popularnonaukowych i naukowych o tematyce substancji psychoaktywnych, presji rówieśniczej, przemocy oraz znaczeniu kultury hip-hop i kultury popularnej w życiu dzieci i młodzieży. Na Instagramie jako @hip_hop_druga_szansa