Jankiel - 24-letni raper z Brzeska idzie po swój pierwszy milion
Jankiel - 24-letni raper z Brzeska idzie po swój pierwszy milion

Transmisja na żywo z wyboru najlepszego rapera w miesiącu odbyła się w sobotę 26 czerwca. Audycje prowadzone są w ramach akcji #RapWizjer. W podsumowaniu wzięło udział dwunastu wykonawców z podziemia, którzy byli wyróżniani przez miesiąc maj. Prowadzący JaGi wraz z gośćmi specjalnymi Luks’em oraz Fresz Studio wybrali wspólnie zwycięzcę. Najlepszym raperem miesiąca okazał się Jankiel.

Jankiel jest 24-letnim raperem z Brzeska. Swoją zajawkę z hiphopem rozpoczął od nawijania na wolno już w 2014 roku. Wówczas rywalizował ze swoimi kumplami z podwórka rozwijając tym samym swoje umiejętności. Jankiel potwierdza, że taka forma wyrazu i ekspresji dawała mu sporo satysfakcji. W 2015 roku Janek z ekipą założył kolektyw pt. „GRIM CREW„. Niestety, jak wspomina, zaraz potem pozostał w nim sam z powodu utraty chęci realizacji projektu przez pozostałe osoby. Raper jednak podkreśla, że z członkami grupy nadal ma bardzo dobry kontakt. W 2016 roku Jankiel zakupił swój pierwszy mikrofon i zaczął brnąć do przodu. Warto zaznaczyć, że wykonawca jest w dużej mierze samoukiem, więc droga do aktualnego poziomu nie była wcale łatwa i przyjemna. Na swoim koncie ma kooperacje między innym z Senti.

Jankiel opowiada o swoich pierwszych projektach i koncertach

Pierwszym krążkiem rapera jaki udało się nagrać był „Black&White Mixtape”. Album okazał się na tyle amatorski, że sam autor usunął większą część kawałków z YouTube. Finalnie zostawiając tym samym do odsłuchu tylko dwa numery. Utwory noszą tytuły „O nas„, a także „Potrzeba„. Następną płytą, która trafiła do sieci była „Preludium LP„. Cały materiał możecie sprawdzić klikając tutaj. Nagrania była realizowane na przełomie 2018 i 2019 roku. Najnowszym projektem Jankiela jest „Ultrafiolet LP” napisany dość szybko za sprawą mocnych zawirowań w życiu prywatnym wykonawcy. Kawałki w dalszym ciągu napływają do internetu. Już niebawem Janek udostępni kolejny – wraz z klipem pt. „Blask„. Nagraniem jak i również montażem wideo zajął się Dawid Ho.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Jankiel swój debiut na scenie zaliczył supportując takich wykonawców jak Eripe, Filipek czy Penx. Całe wydarzenie wspomina bardzo dobrze. Energię, którą wówczas poczuł uznaje za niesamowitą i dziękuje wszystkim ludziom spod sceny. Drugim koncertem jaki zagrał Janek, tym razem w roli hypeman’a był występ w Zielonej Górze przed Słoniem i Góralem. Dotychczas najświeższym, a dodatkowo pełnometrażowym wystąpieniem scenicznym rapera było wydarzenie w Krakowie. Mimo mniejszej ilości osób w klubie ponownie dał z siebie sto procent. Pojawił się tam ze swoim kumplem DMG.

Zachęcamy do ponownego odsłuchu nagrania Jankiela, dzięki któremu został uznany za najlepszego rapera miesiąca. „Pogadaj ze mną” jest świetnym numerem pokazującym umiejętności i łatwość w poruszaniu się po bitach przez Janka. Cała załoga portalu HipHopWeb.pl życzy zwycięzcy dalszych sukcesów, a także przekroczenia tego wspomnianego miliona wyświetleń.

#RapWizjer – sprawdzamy podziemie. Audycje live co tydzień na naszych kanałach

Transmisje live odbywają się w każdy czwartek lipca po godzinie 18:00 na Facebooku oraz na naszym kanale YouTube. W bieżącym miesiącu strumienie ukażą się aż 5 razy! Audycje polegają głównie na odsłuchach premier z podziemia. JaGi aktywnie poszukuje nowych, uzdolnionych wykonawców z podziemia. W rezultacie na jednym zestawieniu sprawdzamy ok. 30 utworów. Ponadto raz w miesiącu odbywa się dodatkowa transmisja, na której z gościem specjalnym JaGi wybiera najlepszego rapera danego miesiąca. Poprzednio okazał się nim Deder.

Redaktor hiphopwebpl, prowadzący społeczności o charakterze hip-hop'owym. Muzyk mający na swoim koncie kilka projektów i koncertów. Miłośnik „starej szkoły”. Osoba nastawiona na rozwój osobisty i współpracę między markami. Ceniący sobie indywidualne podejście do czytelnika oraz słuchacza. Związany z marką SilesiaCrime.com oraz przedsięwzięciem „Hip-Hop Druga Szansa w resocjalizacji młodzieży”.