Kubini:
Kubini: "Ludzie błagam, trzymajcie się swoich postanowień"

Audycja na żywo prowadzona w ramach akcji #RapWizjer odbyła się w sobotę 24 lipca. W zestawieniu wzięło udział ponad dwunastu raperów z podziemia, którzy wyróżniali się przez cały czerwiec. Prowadzący JaGi wraz z gościem specjalnym Waek wybrali wspólnie zwycięzcę. Najlepszym wykonawcą miesiąca okazał się Kubini.

Kubini jest 24-letnim raperem pochodzącym z Sandomierza. Od dziesięciu lat mieszka w Krakowie gdzie skrupulatnie rozwija swoją pasję. Od dziecka interesował się hip-hopem ale zazwyczaj obcował z subkulturą pod postacią słuchacza. Praktykę z muzyką rozpoczął w rockowych zespołach. Wówczas obejmował rolę wokalisty jak i również gitarzysty rytmicznego. W 2014 roku gościł w składzie Grizzly Hills. Zespół jest znany m.in z utworów pt. „Deszcz” oraz „Wiara„. Finalnie grupa rozpadła się w 2015 roku.

4 lata później – w 2019 roku – Kubini ukończył SMN we Wrocławiu oraz wypuścił swój pierwszy singiel „TkOn„.  Od tamtego czasu sukcesywnie zbiera materiał na najnowszy album, który prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku. Krążek będzie mocno elektroniczny, dopełniony charakterystycznymi wersami i flow autora. Na materiale pojawi się klubowy, taneczny klimat, ale nie zabraknie także refleksyjnych numerów. W kwietniu tego roku Kubini poznał Ignaca, z którym założył grupę „Krakheadz„. To on dodatkowo zajmuje się kręceniem klipów. W skład „Krakheadz” wchodzą również Gajus i Bubu. Utwór pt. „Nie wiadomo” skład zrealizował w 48 godzin!


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Kubini czyli sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem

Kubini jest aktualnie na etapie kończenia płyty pt. „Gips karton„. Proces tworzenia krążka trwa aż tak długo ze względu na to, że raper stara się jak najwięcej rzeczy zrobić sam. Następny singiel z omawianego albumu ukaże się w sierpniu. Wydanie „Gips karton” planowane jest na przełomie października/listopada ówczesnego roku. Dotychczas Kubini zagrał dwa koncerty jako support przed „Ćpaj Stajlem„. Obie imprezy Jakub wspomina bardzo dobrze pod względem samej oprawy i frekwencji.

Zapraszamy do ponownego sprawdzenia nagrania Kubini – STOPKA. Utwór pozwolił autorowi wspiąć się na sam szczyt podium. Utwór zapewniający wygraną jest złożony w bardzo ciekawy sposób. Zwrotki są przemyślane i przedstawione tak aby wytłumaczyć słuchaczowi, że cały ten proces nie jest wcale taki prosty i zazwyczaj trwa dłużej niż nam się wydaje. Klip do omawianego kawałka to bezsprzecznie wyższy poziom podziemia. Taka produkcja nie mogła przejść obojętnie obok naszych prowadzących. Na samym końcu utworu Kubini wygłasza morał „Ludzie błagam, trzymajcie się swoich postanowień„.

#RapWizjer – sprawdzamy podziemie. Transmisje live co tydzień na naszych kanałach.

Audycje na żywo odbywają się w każdy czwartek lipca po godzinie 18:00 na Facebooku oraz na naszym kanale YouTube. W bieżącym miesiącu przewidziano aż 5 transmisji. Strumienie polegają w dużej mierze na odsłuchach premier z podziemia. JaGi aktywnie wynajduje nowych, uzdolnionych wykonawców. W rezultacie na jednym posiedzeniu sprawdzane jest ok. 30 utworów. W specjalnej zakładce #RapWizjer możecie obejrzeć wszystkie transmisje oraz prześledzić zwycięzców poszczególnych audycji.

Zachęcamy podziemnych raperów do zgłaszania się na kolejny odsłuch podziemia poprzez odpowiedni formularz – wystarczy kliknąć tutaj i wypełnić odpowiednie pola. Dodatkowo raz w miesiącu odbywa się specjalny odcinek, na którym prowadzący wraz z gościem specjalnym wybiera najlepszego rapera danego miesiąca. Poprzednio okazał się nim Jankiel.

Rap Wizjer - LIPIEC 2021
Rap Wizjer – LIPIEC 2021

Redaktor hiphopwebpl, prowadzący społeczności o charakterze hip-hop'owym. Muzyk mający na swoim koncie kilka projektów i koncertów. Miłośnik „starej szkoły”. Osoba nastawiona na rozwój osobisty i współpracę między markami. Ceniący sobie indywidualne podejście do czytelnika oraz słuchacza. Związany z marką SilesiaCrime.com oraz przedsięwzięciem „Hip-Hop Druga Szansa w resocjalizacji młodzieży”.