Pojawili się znikąd. Wydali album i zaskakują - teza & m.a.n.
Pojawili się znikąd. Wydali album i zaskakują - teza & m.a.n.
Projekt „teza & m.a.n. – życie to życie” to album dwóch nieznanych szerszej publiczności postaci. Autorzy pojawili się znikąd wydając swój pierwszy debiutancki materiał i zaskoczyli już wielu słuchaczy profesjonalnymi produkcjami czy dojrzałymi tekstami.
 
Rafał Poterała o pseudonimie teza, to 33 letni raper spod Częstochowy, który nie był aktywny muzycznie już od kilku lat. W młodzieńczych latach działał na lokalnej scenie reprezentując wówczas miasto Wieluń w ekipie „Autentyczni Na Werblach”. Marian Złotowicz pseudonim m.a.n. to 35 letni producent z Kluczborka, który tworzy muzykę typowo elektroniczną.
 
Chłopaki poznali się na jednej z rodzinnych imprez dowiadując się, że łączy ich wspólne zainteresowanie – muzyka. Szybko złapali kontakt, obudzili w sobie zajawkę i mimo różnic gatunkowych postanowili stworzyć razem coś swojego. Po kilku próbnych demach zrodził się pomysł na wspólną płytę.

teza & m.a.n. – „życie to życie” – kilka słów o albumie

Album powstał w ciągu kilku miesięcy w domowym studiu. Płyta zawiera łącznie 13 utworów. Mixem i masteringiem chłopaki również zajęli się sami. Jak nietrudno się domyślić po nazwie projektu, płyta opowiada o codziennym życiu. Na pierwszy rzut oka może brzmieć banalnie jednak teksty w utworach są dojrzałe i przemyślane. Na pewno nie brakuje szczerości, refleksji oraz ciekawych spostrzeżeń. Są utwory opowiadające o granicach własnych możliwości czy chwilach zwątpienia. Nie brakuje również utworów motywacyjnych, zachęcających do pokonywania przeciwności.
 
Autorzy niosą własny przekaz opowiadając o tym jak wygląda otaczająca ich rzeczywistość. Niektóre teksty są ponadczasowe i zapewne nie jeden słuchacz będzie mógł się z nimi utożsamić. Na płycie pojawiło się łącznie trzech gości. Mamy dwa śpiewane refreny, jeden należy do żony tezy, a drugi do dobrego znajomego.

teza, m.a.n. i przyjaciele

W dwóch innych utworach pojawiły się również zwrotki przyjaciela, z którym kiedyś teza działał pod szyldem „Autentyczni Na Werblach”. Jeśli słuchasz muzyki opowiadającej o życiu na ulicy, ulicznych zasadach, imprezach czy kobietach to ta płyta na pewno nie jest dla Ciebie. Nie znajdziesz tu również wszechobecnych dzisiaj strojonych wokali.
 
Muzyka pomimo wydźwięku klasycznego nie jest jednak oparta na samplach. Wszystkie podkłady zostały stworzone na podstawie wirtualnych instrumentów. Tradycyjne brzmienie pianina czy gitary z nutą nowoczesnej elektroniki to na pewno ciekawe rozwiązanie.

Jak zamówić płytę?

Sprawdź już teraz pierwszy singiel zatytułowany „kropla w oceanie” i wnioski wyciągnij sam. Album dostępny będzie w limitowanym nakładzie w wersji fizycznej. Możesz go zamówić przedpremierowo kontaktując się bezpośrednio z chłopakami pod adresem mailowym: [email protected] lub [email protected]


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl