Śląski skład „Decade” czyli Wuka x JaGi po ponad roku czynnego nagrywania i wybierania numerów do albumu wreszcie ukończyli proces tworzenia krążka pt. „Projekt X”. Na mikstejpie znajduje się 13 nagrań o różnej tematyce. Znajdziemy tam nagrania z humorem, z refleksją nad sobą jak i motywacyjne numery! Największym przedsiewzięciem na albumie było nagranie pt. „Łącze mikrofony II”. Na nasze pytania #AnkietyRapera odpowiadał będzie dziś JaGi, 17-letni raper z Bielska-Białej. Życzymy miłej lektury!

  • 1. Co sądzisz o politycznej karierze Liroy-a?

Uważam, że Liroy dobrze odnajduję się w polityce, ma obrany plan na swą działalność polityczną, a sądząc po udostępnionych postach walczy o legalizację medycznej marihuany dla chorych dzieciaków i nie tylko, a więc pochwalam sobie taką walkę ze systemem.

  • 2. Najbardziej niedoceniona rapowa/hiphopowa płyta to…

Zdecydowanie „Pijani Powietrzem – Zawieszeni w czasie i przestrzeni.”


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl
  • 3. Na czym najbardziej ci zależy?

Priorytety życiowe zmieniają się u mnie co roku, niegdyś chciałem nagrać płytę i to było dla mnie najważniejsze, później chciałem zarabiać jakieś pieniądze na swojej pasji, zaliczyć jakiś występ, aktualnie abstrahuję od takich życiowych celów, chyba dorastam, pragnę poukładać sobie życie; rzecz jasna z muzyką w tle i na tym najbardziej mi zależy.

  • 4. Czym dla ciebie jest wolność? Czy czujesz się wolny?

Wolność jest dla mnie swobodnym wyrażaniem emocji, uczuć, postrzeżeń. To własnie znajduję w muzyce, w tekstach zawsze wyznaję prawdę choć bywa ona gorzka, bądź przeciwnie – słodka. Czuję się wolny póki robię to co kocham, marzę i „oddycham” tym czym chcę.

 

[wp_ad_camp_2]

 

  • 5. Co musiało by się wydarzyć żebyś wystąpił w tańcu z gwiazdami?

Ha moja partnerka musiałaby być naprawdę interesującą osobą abym dla niej stał się celebrytą.

  • 6. Jaki popełniłeś największy błąd w swojej karierze?

Największym błędem w mojej karierze było nagrywanie utworów opartych na prawdziwych relacjach między mną a jakąś kobietą. Nagrania jak boomerang wracają a ja jako autor dobrze wiem o kim mowa.

  • 7. Najlepszy wers jaki napisałeś w swoim życiu to…

Może nie najlepszy ale nadal tkwi w mojej głowie:

„(…)Życie jak ciągły maraton, ciągły bieg za kwotą,

A w gonitwie za hajsem stajesz się idiotą…”

  • 8. Czy uważasz, że lepszym „artystą” jest: wyszkolony muzyk, czy samouk, który sam przekracza bariery i nie przestrzega sztywnych reguł?

Trudno mi stwierdzić, miałem plan aby pójść do szkoły muzycznej i wtedy poznałbym odpowiedź na to pytanie, a tak to nadal jestem „samoukiem” choć otaczam się ludźmi, którzy bywają profesjonalistami i sądze, że warto żyć w takiej sytuacji w „symbiozie” uzupełniać się brakami wzajemnie, wiem tylko tyle, że „wyszkolony muzyk” zbyt często szufladkuję sztukę.

  • 9. Czy wpadłeś kiedyś w sidła rutyny muzycznej?

Jestem idealny dowodem na to, że w muzyce trzeba próbować wszystkiego, posmakowałem nieco metalu, oldschoolu, drum and bass’u, psycho rapu, jazzu, dubstepu i innych komicznych odłamów, uwielbiam robić coś czego jeszcze nie robiłem, jestem skory do wielu kooperacji, oczywiście w gustownym stylu.