Kadr z teledysku TEDE & SIR MICH - KTO Z KIM GRA
Kadr z teledysku TEDE & SIR MICH - KTO Z KIM GRA

Domeną TEDE są niespodziewane działania, którymi wtłacza nieszablonowy marketing swoich albumów. Tym razem nie mogło być inaczej.

Najnowszy album trafi do słuchaczy dwutorowo – pierwszym z nich jest drop okrojonej wersji płyty na platformach streamingowych. “KASABLANCA DIGITAL” to przedsmak dania głównego, wskazujący kierunek stylistyczny pełnej wersji albumu pt.: “KASABLANCA REAL”, którego data premiery została wyznaczona na 18 czerwca 2021. 

W tym samym momencie, na stronach tede.shop oraz asfaltshop.pl wystartował preorder albumu KASABLANCA REAL na wszystkich nośnikach – CD, winyl oraz kaseta, wraz z okolicznościowym merchem. Poza klasycznymi t-shirtami i bluzami związanymi z płytą, fani mogą zakupić także znaną z serii INFLUEN$ERIAL Furyminę. Dostępne są także atrakcyjne pakiety, i jak zapowiada raper – “w sprawie preorderu nie powiedział jeszcze ostatniego słowa”.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: HipHop umarł? Ma się świetnie. WCK pokazuje, jak to się robi!

Płyta napisana przez Tede podczas lockdownu 

– Ten album to 20 kawałków, z których 10 dajemy Wam dziś. Mimo tego, że każdy utwór nawiązuje do innej stylistyki wszystkiemu przyświeca jasny cel – utrzymanie materiału w klimacie prawdziwego mocnego hip-hopu. Od mocnego boom bapowego vibe’u w “HAJSMAN”, przez g-funkowe syntezatory w “JAAACULA”, aż po kompletnie drillowy “KTO Z KIM GRA”. A to dopiero przedsmak tego, co przyniesie czerwiec mówi Tede o albumie “KASABLANCA”.

Artysta napisał płytę w swoim mieszkaniu, podczas lockdownu. Album jest wypadkową wydarzeń, które miały miejsce w 2020 roku w warstwach życia osobistego i zawodowego. Najważniejsze w nadchodzącym krążku jest jasno postawiony cel: “zacząć wszystko od początku, powrócić do korzeni i znaleźć rap od nowa”. Finalna wersja albumu zawierać będzie aż 20 numerów. Jest na co czekać. Stay tuned!

źródło: informacja prasowa Wielkie Joł

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Młode Wilki Popkillera 2021 – przybliżamy sylwetki uczestników

Dziennikarz muzyczny specjalizujący się w hiphopie i rocku z lat 80-tych. Śledzi poczynania artystów zza kulis. Ma na koncie kilkaset recenzji płyt oraz felietony nt. rozwoju subkultury hiphop'u w Polsce.