Comson z kolejnym singlem. Na featuringu Wilku WDZ i Kaczy Proceder
Comson z kolejnym singlem. Na featuringu Wilku WDZ i Kaczy Proceder

Do sieci trafił właśnie trzeci singiel zapowiadający projekt Comsona „Comsi EP”. W kawałku Tasak raper Comson zaprosił gościnnie Wilka WDZ i Kaczego Proceder. Patrząc na ten skład premiera utworu akurat w święto Trzech Króli nie może być kwestią przypadku. Ponadto za beat odpowiada Małach, a za master Szwed SWD.

Materiał Comson „Comsi EP” to preludium kolejnych wydawnictw Santa Label, które mówi samo za siebie. Na płycie gościnnie pojawiają się Włodi, Kaczy Proceder, Wilku WDZ i Żary JLB. Za produkcję muzyczną odpowiadają Małach, Druid, Mitch Dope oraz Szwed SWD, który zajął się również masteringiem całości.

„Comsi EP” w wersji fizycznej można zamawiać w przedsprzedaży na stronie www.comson.pl oraz w sklepach www.alohasklep.pl, www.asfaltshop.pl i www.preorder.pl. Projekt ukaże się nakładem Santa Label 14 stycznia 2022.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Raper Comson – kim jest?

Pochodzący z Sanoka raper któregoś dnia rzucił wszystko i wyjechał z Bieszczad do Warszawy. Ze squota do apartamentowca, z podziemia na hip-hopowe salony. Misją swojego życia uczynił mówienie ludziom, że jak się czegoś bardzo chce to można to zdobyć, nieważne –  legalnie czy nielegalnie. Wystarczy przestawić mózg na odpowiednie myślenie, a następnie implementować właściwy przekaz w codziennych działaniach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Fillomatic niczym PCP. Podziemny skład hiphopowy zdobywa szczyty

Właściciel Santa Label zaliczany do heavy stonerów, konopnych aktywistów i wolnomyślicieli. Urodzony w 1989 r. emce pierwsze nagrywki uskuteczniał w 2004 r. w składzie RSA, w ramach którego działał również Kaen. W latach 2013-2014 Comson z Arabem wypuścili numer „Posłuchaj” (dodatkowo Sowa i Młody) oraz klip „oneshot”, które odbiły się szerokim echem (mają obecnie odpowiednio 1,6 i 1,2 mln wyświetleń). W 2015 r. Comson nagrał w Therapia Studio w Jarosławiu epkę „ComsonSongo”, a w 2016 r. ukazał się projekt “Chore Filmy EP”. Materiał promował teledysk „Idę na spota 2” z gościnnym udziałem Dziabsona, z którym często kolaborowali. Comson ma też na swoim koncie współpracę z Arabem (4 utwory na „The Rolling Joints”), Rufuzem („Design”), czy DJ’em HWR („GK Forteca”).

Comson, plecak i pies – podróż do Warszawy

W 2018 r. Comson przeprowadził się do Warszawy. Zabrał ze sobą tylko psa i plecak, a po przybyciu do stolicy mieszkał przez rok na squocie prowadzonym przez działaczy Wolnych Konopi. Po drobnych zawirowaniach raper uporządkował swoje sprawy i jesienią 2019 uruchomił Santa Studio, profesjonalne studio nagraniowe znajdujące się w muzycznej siedzibie DIIL GANG, gdzie rezydują Szwed SWD oraz Małach/Rufuz.

Tu powstaje creme de la creme dotychczasowej twórczości Comsiego. Pierwszym z serii projektów, które zostały nagrane w Santa Studio i niechybnie ujrzą światło dzienne jest materiał „Comsi EP”. Muzyczny worek dopiero się rozwiązuje, wiele jeszcze z niego wyleci, a przyszłość jest nie zdrapanym kuponem owianym tajemnicą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gotowi na powrót do korzeni hiphopu? Prykson Fisk zaprasza na międzygalaktyczną podróż