Peja: „reprezentuję hip-hop, reprezentuję tę kulturę na całym świecie”
Peja: „reprezentuję hip-hop, reprezentuję tę kulturę na całym świecie”

Na kanale Polish Mama BC pojawił się wywiad z poznańskim raperem Peją. Wyjaśnia on w rozmowie znaczenie legendarnego zwrotu “reprezentuję biedę”. 

Peja w czasie swojego pobytu w Chicago udzielił dość krótkiego wywiadu dla kanału Polish Mama BC. Wypowiedział się w nim między innymi na temat swoich najlepszych utwórów oraz starał się wyjaśnić genezę legendarnego już kawałka “Reprezentuję biedę”.

Każda moja płyta jest osobną historią i każda dokumentuje jakiś czas. Na każdej płycie mam takie utwory, które są bliższe memu sercu – mówi Peja o swoim najbardziej znaczącym utworze w karierze – często to nie są singlowe rzeczy, które są bardzo rozpoznawalne, ale utwory mniej znane, a dla mnie bardziej osobiste, które z powodzeniem przemycam na koncertach – dodaje raper.

Poznański artysta wypowiedział się również na temat kawałka swojego legendarnego kawałka – “Reprezentuję biedę” określało całe środowisko, z którego się wywodziłem. Nie chodziło o to, że reprezentuję wyłącznie własną biedę, ale o to, że wywodzę się z takiej społeczności. Co też podkreślałem lata temu, wchodząc w mainstream. Dziś mógłbym powiedzieć, że reprezentuję siebie, reprezentuję hip-hop, reprezentuję tę kulturę na całym świecie. Ale mógłbym też powiedzieć, że reprezentuję biedę, bo jestem bardzo wyczulony na niesprawiedliwość społeczną i tego typu rzeczy. Moje teksty zawsze były głęboko osadzone w problemach społeczno-ekonomicznych. Ocierałem się o politykę i problemy z marginesu.

Całość wywiadu można zobaczyć poniżej.

 

Napisz komentarz!

Współtwórca i redaktor naczelny portalu HipHopWeb.pl. W branży HipHopu udziela się już od 2010 roku, kiedy to założył portal RapWeb.pl który później przebrandował się na HipHopWeb.pl. Miłośnik polskiego hiphopu z lat 90' i 00'. Po godzinach zajmuje się produkcją muzyczną wykraczającą często poza gatunek hip-hopu. Właściciel także portali ObywateleNieba.pl czy OtoPress.pl.