Po ponad dwóch latach od poprzedniej rozmowy mamy przyjemność ponownie gościć Aro Blend na łamach naszego portalu. Twórca przybliży nam w rozmowie swoją obecną sytuację i przedstawi odpowiedzi na nurtujące pytania użytkowników.

AROgościł na naszym portalu w jednym z wywiadów, jest on twórcą internetowym mającym na swoim koncie kilkadziesiąt blendów oraz inne produkcje muzyczne. Jego filmy w serwisie YouTube zostały wyświetlone ponad 5 milionów razy.

Czas nieustannie pędzi do przodu, mamy już 2019 rok, powiedz mi czy w minionym roku doszło u Ciebie do jakiś zaskakujących premier?


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Najbardziej zaskakującą premierą z blendowej strony na pewno była produkcja ReTo z Sexmasterką nie spodziewałem się aż takiego feedbacku.

Jakie masz aktualnie zdanie na temat tworzenia blendów, nadal mają na siebie popyt? Czy inne miały także pozytywny feedback?

Blendy tworzę nadal mimo, że ich popularność już spada. Zawsze to będzie taką moją zajawka i będę ją kontynuował. Teraz głównie działam jako Producent Wykonawczy i na tym skupiam swoją uwagę.

Ostatnio udało mi się ujrzeć na Twoim fanpage, że raper „ONF” doszedł do szeregów Aro Rec, zatem moje pytanie brzmi, założyłeś swój „label”, czy coś na wzór wytwórni?

Dokładnie tak, mój label zaczyna działać coraz lepiej, podpisałem nawet papier na dystrybucję samodzielną i niedługo tracki na producenckich bitach będą przerzucone na serwisy streamingowe. Co do samej ekipy zgarniam bardzo perspektywicznych raperów i producentów. Jestem nawet pewien, że o którymś z nich usłyszycie. Chciałbym stąd pozdrowić całą ekipę. W tym roku będziemy działać prężniej.

Niedawno temu pojawił się wpis u Ciebie na grupie, że przez pewne sprawy musiałeś nieco wycofać się muzycznie. Co takiego się wydarzyło?

Mianowicie po wydaniu Aro B – Power Play w Kamikaze Label zająłem się kolejną płytą, o której otwarcie mówiłem, Kamikaze obiecał mi budżet na studio, mixy i masteringi, które miałem mieć wypłacone w styczniu. Do tej pory z gościem nie mam kontaktu, jedynie zaległe opłaty za mix’y, a typ przepadł jak kamień w wodę. Ma zajęty telefon lub słucham sobie jego grania na czekanie, smsy też nic nie podziałały. Mógł wprost powiedzieć że nie jest zainteresowany wydaniem tej płyty i „szukaj sobie gościu nowego labelu”, ale tak nie zrobił i sam w tej sytuacji nie jestem. Inni współpracownicy również pytali o to, co z nim się stało. Rozumiem, że moja poprzednia płyta przeszła bez echa, ale uważam, że było to winą braku promocji. Na przykład postów sponsorowanych czy puszczenia notki prasowej do polskich serwisów przez co bardzo ucierpiał zasięg wydawnictwa. Sama produkcja Power Play trwała 3 lata. Na płycie są gorsze i lepsze momenty, lecz mimo to materiał nie jest słaby.

Mam nadzieję, że ta sprawa jednak wyjaśni się prędko. Taka nieplanowana sytuacja jest chyba jedną z najgorszych jakie mogły Ci się przytrafić.

– Wolałbym, żeby ta sytuacja rozwiązała się już w innym labelu. Płyta, nad którą obecnie pracuję jest naprawdę mocno zróżnicowana brzmieniowo i pojawi się na niej kilka osób z mainstreamu.

Możesz zdradzić jakie osoby pojawią się na projekcie?

Na przykład Kabe, który aktualnie kręci fajne wyświetlenia i mega jaram się jego osobą, podbijałem do niego jakoś we wrześniu 2018 roku, a w tym momencie gość kręci milionowe wyświetlenia i na featach ma Sobotę jak i Majora.

Masz jeszcze jakieś szczególne plany na ten rok?

– Przede wszystkim wypuszczenie nowej płyty, premiera byłaby zaplanowana na 18 lipca, czyli w dzień moich urodzin. Nazwy albumu jeszcze nie podaję. Mam nadzieję że mój kolejny wydawca znajdzie kilka płyt żeby wysłać ją do recenzji.

Nie wiem czy zwracasz uwagę na liczby, ale od naszej ostatniej rozmowy Twój kanał bardzo rozwinął się, ponad 10 tysięcy subskrypcji, kilkaset tysięcy wyświetleń i ponad 200 nowych filmów, gratuluję.

– Pamiętaj, że wyświetlenia za blendy Zbuka zostały wyzerowane za to doliczam sobie te 2 miliony, ponieważ numer Zawadiaka został wywalony przed samym milionem. Zresztą został on mega memem, z którego korzystali czołowi polscy youtuberzy pokroju Gimpera czy Boxdela, których pozdrawiam!

Może zadam nieco „nie-filozoficzne” pytanie, ale chodzi mi po głowie, co byłoby gdyby nie muzyka, gdybyś nie robił blendów? W czymś jeszcze innym chciałbyś się realizować?

Chciałbym zagrać nawet jakąś małą rolę w filmie Vegi mogą być nawet zwłoki… Tak bardziej na poważnie między niektórymi zawodnikami Aro Rec i Hiddenfrom zgrzyta i staramy się ogarnąć walkę Janona z Florkiem co finalnie podchodzi w jakimś stopniu pod promotora – w tym chciałbym się sprawdzić! Sam Janek wymaga jedynie kateringu i treningów więc nie jest to duży wydatek dla organizacji Fame MMA, ponieważ w nią celujemy.

Jak prosperuje Twoja grupa założona na facebooku, co możemy tam znaleźć i jaki panuje na niej klimat?

– O bardzo ciekawe pytanie, co do grupy wrzucam tam snippety i informacje o streamach z gier zawsze byłem zapalonym graczem i lubię interakcję z słuchaczem. Wszyscy tam zebrani mogą pogadać ze mną na każdy temat. Ostatnio oprócz streamowania gier sprawdzam również tracki, które podsyłają mi ludzie.

Wracając do Twojego labelu, ilu aktualnie twórców się w nim znajduje? I kim oni są, jeżeli mógłbyś opowiedzieć?

– Aktualnie jest około 13 raperów i 3 producentów. Janon jest chyba najbardziej zapowiadającą się postacią w labelu, nawet mamy zrobione wspólne EP wydane niezależnie w labelu Fabstera. Ponadto Adis x Łuki Vuitton są bardzo dobrze przyjmowani grają nawet na Juwenaliach we Wrocławiu a ich największym hitem jest Fabia Skoda. ONF, którego niedawno zwerbowałem do Labelu grał na koncercie premierowym Księcia Kapoty.

Finalizując naszą rozmowę – co uważasz o aktualnej polskiej rap scenie? Masz jakichś ulubionych twórców?

Chyba najbardziej ulubionym raperem z nowszej fali jest Kaz Bałagane wyróżniłbym też Majora SPZ i Kizo. Z podziemia natomiast mocno siada mi Zibex i ZetHa, których usłyszycie na mojej nadchodzącej płycie.

Dziękuję za rozmowę. Życzę dalszych sukcesów i powodzenia w utrzymaniu label’u. Oby nasze następne spotkanie nastąpiło już szybciej. Pozdrawiam w swoim imieniu i całej załogi HHweb!

– Dzięki za rozmowę i pozdrawiam! Dziękuję również za poświęcony czas na przygotowanie wywiadu.

Rozmowę przeprowadził Jakub Jarzyna

 

Redaktor hiphopwebpl, prowadzący społeczności o charakterze hip-hop'owym. Muzyk mający na swoim koncie kilka projektów i koncertów. Miłośnik „starej szkoły”. Osoba nastawiona na rozwój osobisty i współpracę między markami. Ceniący sobie indywidualne podejście do czytelnika oraz słuchacza. Związany z marką SilesiaCrime.com oraz przedsięwzięciem „Hip-Hop Druga Szansa w resocjalizacji młodzieży”.