"Odbiór humorystycznych blendów jest naprawdę dobry" - wywiad z Aro Blend

Witam! Dziękuję, że zgodziłeś się udzielić wywiadu dla portalu HipHopWeb.pl. Wiem, że miałeś już okazję wypowiedzieć się dla nas w kilku sprawach, dlatego wielu użytkowników na pewno Cię zna 🙂

ARO – postać coraz bardziej rozpoznawalna w internecie, zwłaszcza przez tworzenie zabawnych jak i również klasycznych blendów. Osoba – myślę – podchodząca z dystansem do świata i co najważniejsze bardzo kreatywna, mam rację?

– „Braddu” powiedział że jestem mało kreatywny…15058568_821364494633196_511358607_n


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Na wstępie – powiedz mi czy zmieniło się Twoje nastawienie do tworzenia blendów po przekroczeniu 10 000 subksrypcji w serwisie YouTube. o których wspominałeś w poprzednim wywiadzie – to one miały Cię w pełni usatysfakcjonować. Czy nadal robisz to z takim samym zaangażowaniem jak na początku swojej kariery?

– W sumię robię to nadal z podobnym zaangażowaniem, teraz staram się jeszcze pomagać raperom z podziemia aby trafili do szerszego grona publiczności.

Powiedz mi jakie masz wrażenia po ukończeniu Twojego nowego mixtap’u #Other_tape? Czy jest w 100% taki, jaki sobie zaplanowałeś?

Jest taki jaki sobie zaplanowałem, wyszedł bardzo SynthPopowo i Tune’owo.

Czy możesz nieco więcej zdradzić nam o niespodziance załączonej do pierwszej wersji wydania #Other_tape?

Niespodzianką jest dorzucenie Summer Tape’a, którego puściłem tylko i wyłącznie na youtubie.

Z tego co mi wiadomo, sprzedaż płyt w dzisiejszych czasach nie jest rewelacyjna, jak to wygląda u Ciebie gdy ludzie mają do dyspozycji zakup blendtape w formie fizycznej? Chętnie sięgaja po taką możliwość?

– Zależy od okresu, ponieważ w czerwcu schodzi mniej płyt niż na przykład w zimie. Wszystko bywa bardzo zależne od tego jak ludzie stoją finansowo przez co często mam tak, że jak nie zejdzie mi jakiś fizyk po premierze albumu to sprzedam go przy premierze następnego razem w paczce.

Jak wygląda zestawienie blendów zabawnych z klasycznymi? Ludzie słuchają chętniej zabawniejszych produkcji, czy jednak stronią od takich eksperymentów?

– Jednak mam większe zapotrzebowanie na te „bekowe” blendy niż zwykłe, ale w przyszłości chcę zrobić coś normalnego. Odbiór tych humorystycznych blendów jest naprawdę dobry, nawet przez osoby, które słuchają tylko klasycznych produkcji.

W którym roku powstał Twój pierwszy blend, jakiego artysty dotyczył i jak mniej więcej wyglądał, pamiętasz?

– Pierwszy blend powstał około 2011 roku, wokal wypadał z bitu i był to w dodatku blend z udziałem numeru Wuwunia.

Czy miałeś kiedykolwiek sytuację niezbyt przyjemną z powodu własnej twórczości? Tzn. jakiś słuchacz danego wykonawcy zaczął Cię obrażać, ponieważ przedstawiłeś w zabawnym świetle jego zwrotkę?

– Tak, coraz częściej fanki Reta obrażają mnie bezpodstawnie. Pomimo tego poprawiają mi humor głupotą zawartą w wiadomościach lub komentarzach.

Czy zgodziłbyś się ze mną gdybym powiedział Ci, że tworzenie blendu często dodaję wybranemu utworowi „drugą młodość”, pozwala tak jakby na nowo cieszyć się czyjąś zwrotką. Co o tym sądzisz?

Właśnie zgodzę się z tym w 100 %, jest wiele blendów nie mojego autorstwa np. „Tuniziano -Satysfakcja Gwarantowana”. Utwór w oryginale w ogóle mi nie pasował.

Dużymi krokami zbliża się rok 2017, czy masz w planie stworzenie jakiś nowych, obszernych produkcji?

Tak, w 2017 roku wyjdzie moja nowa płyta, której jestem producentem wykonawczym, pierwszy singiel można już znaleźć na każdej stronie streamingowej i sklepach muzycznych w wersji digital.

Jaki tytuł nosi nagranie?

– Aro B – Power Play.Czy zajmujesz się czymś jeszcze oprócz tworzenia blendów?

– Jestem producentem wykonawczym, można powiedzieć również, że wydawcą. Chcę także pomagać chłopakom takim jak: Janon, Eliah czy Kucharz po to aby mogli trafić do szerszego grona odbiorców, bardzo pomaga mi w tym uzbierana liczba subskrybentów na yt. prawie 13 tysięcy!

Na twoim kanale widnieję 279 filmów, większość z nich to blendy, zakładając swój kanał myślałeś o tym, że zajdzie to aż tak daleko?

Byłem tego pewien! Mam bardzo szybkie tempo pracy, gdyby rzeczywistość na to pozwalała to mógłbym wydawać blendtape’y co miesiąc.

Twoje TOP 3 blendy to: ZBUKU – Zawadiaka, Reto – Rossman, ZBUKU – Torreador Bitów. Łączna suma wyświetleń tych trzech produkcji wynosi ponad milion odsłon w serwisie yt. Czy związku z tym ktoś rozpoznawalny w internecie pogratulował Ci stworzenia owych produkcji? Bądź zareklamował je u siebie? Może sami autorzy wypowiedzieli się o nich?

Właśnie tutaj muszę powiedzieć o Zbuku. Poszwixx udostępnił mojego blenda „Torreador Bitów” na swoim fanpage’u (Fabuła Produkcje) i sprawdziłem z ciekawości kto dał like’a pod postem i widnieję tam właśnie prywatne konto Zbuka. Tak więc uznaję, że gość ma dystans i ten like był dla mnie bardzo pozytywnym odzewem. Zresztą Poszwixx po całej sytuacji także zalike’ował mi fanpage.

Dziękuję, że zgodziłeś się udzielić wywiadu. Życzę dalszych sukcesów nie tylko w muzyce i mam nadzieję, że ponownie odwiedzisz nasz portal!

– Dzięki! Pozdrawiam!

Wywiad z Aro przeprowadził JaGi.