"Każdy ma szansę zostać KIMŚ w czymkolwiek chce" - wywiad z Arkadio

„Każdy ma szansę zostać KIMŚ w czymkolwiek chce” – zapraszamy do przeczytania najnowszego wywiadu z nowosądeckim raperem Arkadio.

Powiedz coś o sobie, przybliż nam swoją postać.

Siemanko! Staram się przede wszystkim żyć tak, jak mówi mi serce. Czytałem kiedyś taką sondę, że starsi ludzie najbardziej żałują tego, że pozwolili sobie na takie życie, jakim chcieli żyć. Czyli nie słuchali swojego serca, ale tego co mówią im inni. Tego co mówi społeczeństwo, moda, media itd. Tak więc – nie chce popełnić tego samego błędu i staram się iść za tym co czuje. Przede wszystkim czuje muzykę. Zrobiłem 4 płyty. Udało mi się napisać książkę. Gram koncerty, prowadzę warsztaty, odwiedzam poprawczaki, dużo freestyluje, mam autorskie spotkania pt: Rób to co kochasz i staram się przy tych wszystkich okazjach mówić ludziom właśnie o tym, żeby słuchali swojego serca. Ponadto mam żonę i synka – to największa radość!


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Dokończ. Gdybym nie był raperem to…?

Nie wiem 🙂 Na razie nim jestem. Pewnie nie będę nim jak będę miał 50 czy 60 lat, więc wtedy na pewno coś się wymyśli. Na razie żyje dniem dzisiejszym, ale już teraz widzę wiele opcji na przyszłość, także nie martwię się o to.

Tomasz Adamek i Arkadio. Co łączy te dwie osoby?

Tomasz Adamek zadecydował, że przy swoich ostatnich walkach będzie wychodził do ringu przy utworze Arkadio – Prawdziwy sukces. Moja muzyka jest dla niego pewnego rodzaju motywacją, poleca moją trzecią płytę pt: Najlepsze przed nami. Każdy z nas ma swoje życie i działanie, ale staramy się w pewien sposób wspierać, bo podobnie patrzymy na rzeczywistość.

Jesteś bardzo religijny i w większości to okazujesz. Czy nie boisz się reakcji ludzi hm.. powiedzmy niewierzących na Twój rap?

Każdy, kto działa w pewien sposób publicznie ściąga na siebie pewne opinie. I w każdym przypadku są to opinie pozytywne i negatywne. Czy jestem religijny? – to już wyłącznie Twój odbiór po przesłuchaniu moich płyt. Każdy raper nawija o tym, czym żyje i czym się inspiruje. Takie jest właśnie moje życie, takie są moje płyty, więc ktoś może mieć taki odbiór. Jeśli komuś to nie pasuje, to jest przecież tyle innej muzyki, że jest z czego wybierać 🙂 Ja piszę o tym, co jest dla mnie prawdą i staram się przekazywać to co siedzi we mnie. Cenie sobie każdą ocenę, ale po przesłuchaniu płyt i zapoznaniu się z materiałem – takie opinie, nawet jeśli są krytyczne, to dają wiele możliwości do zmian. Można je wtedy wziąć pod uwagę. Natomiast, jeśli ktoś pierdzieli, a nawet nie wie o czym, to nie ma sensu go słuchać 🙂

Jesteś z Nowego Sącza, tak jak ja hehe. Czy ktoś stąd ma szansę w przyszłości zostać kimś w rapgrze? Jeśli tak to kto i dlaczego?

Każdy ma szanse zostać kimś w czymkolwiek chce. Jeśli to tylko jego silne strony i ciężko pracuje, to może ta ciężka praca przyniesie owoce. Także nie chciałbym robić tutaj podziało na lepszych i gorszych. Każdy jest na swoim etapie, a życie zweryfikuje wszystko. Kto ma zacięcie i będzie szedł za swoimi marzeniami, ten może to osiągnąć. Dzisiaj już nie trzeba być z wielkiego miasta, bo w sieci można zrobić wiele rzeczy i trafić do ludzi. Trzeba po prostu tego chcieć i wkładać w to całe serce.

Czego możemy spodziewać się z Twojej strony w najbliższym czasie?

Nagrałem wstępnie kolejną płytę. W styczniu byłem 5 dni odcięty od świata i tam napisałem 21 kawałków. Ostatnie 4 dni siedziałem w swoim domowym mini studiu i darłem się do mikrofonu. Zarejestrowałem to i teraz ciężka, mozolna praca nad całą resztą. Na pewno niebawem okaże się co dalej… Ponadto cały czas gramy koncerty i prowadzimy spotkania pt: Rób to co kochasz.

Napisałeś książkę pt. „Rób to co kochasz. Jak wejść na drogę życia pasją”. Udziel parę informacji na jej temat dla tych którzy jej nie przeczytali. O czym jest, skąd wziąłeś pomysł na nią? Co zachęciło Cię do tego aby choć na chwilę, na ten jeden raz stać się „pisarzem”?

Na początku zacząłem pisać bloga. Okazało się, że powstało całkiem sporo wpisów, które w pewien sposób łączą się w całość. Później posiedziałem kilka dni i dopisałem to, co gra mi w sercu. I tak powstało całe dzieło. To zapis moich przemyśleń na temat życia pasją. Opisuję tam te kwestie, które zadziałały na mnie. Wielu ludzi, którzy przeczytało tą książkę mówi, że na nich także to działa 🙂 Także cel jest osiągnięty i tylko liczyć na to, aby to grono cały czas się powiększało. Pisanie przychodzi mi bardzo łatwo. Jestem po studiach dziennikarskich. Myślę, że jeśli ktoś ma do czegoś talent, to trzeba go wykorzystać, dlatego ja napisałem tą małą książeczkę.

Jak przyjęła się ta książka Twoim zdaniem? Jesteś zadowolony?

Przede wszystkim widać, że pomaga ludziom, a to jest najważniejsze – taki był jej cel. Dostałem sporo wiadomości i rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy mi to potwierdzali. Osobiście jestem bardzo zadowolony. Za jakiś czas trzeba będzie robić dodruk, więc myślę, że to jest najlepszy owoc tego dzieła 🙂

Jak oceniasz swoją karierę? Czy rozwinęła się tak jakbyś sobie tego życzył?

Każdy chciałby więcej i więcej – to normalka. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony. Mam co robić i robię to, co kocham. Popełniłem też kilka błędów – to normalna, ale myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Na co dzień czuje się spokojny i zadowolony, a to najlepszy weryfikator tego, czy wszystko idzie w porządku.

Twoim największym marzeniem jest…?

Cały czas się rozwijać…

Z kim chciałbyś wystąpić na jednej scenie i dlaczego?

Od zawsze jarałem się płytą Jurasa i Wigora – Wysokie loty. Udało mi się zrobić numer z Wigorem na płytę Rób to co kochasz. Zostało jeszcze dobić się do Jurasa. Niesamowicie jara mnie rap Elda, to na nim dokonywała się moja zmiana – począwszy od eterni.,. Kto wie – robię swoje i może kiedyś uda się to zrealizować.

Czy chciałbyś jeszcze dodać coś od siebie?

Dzięki za rozmowę i życzę rozwoju portalu! Pozdrawiam!

Dziennikarz muzyczny specjalizujący się w hiphopie i rocku z lat 80-tych. Śledzi poczynania artystów zza kulis. Ma na koncie kilkaset recenzji płyt oraz felietony nt. rozwoju subkultury hiphop'u w Polsce.