"Jestem w trakcie robienia epki" - na nasze pytania odpowiada Zygson (Patokalipsa)

„Jestem w trakcie robienia epki” – dziś na nasze pytania oraz pytania internautów odpowiada Zygson ze składu Patokalipsa. Zapraszamy do lektury wywiadu!

Przybliż nam swoją postać.

Siema, jestem Zygson!


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Skąd ksywa „Zygson”?

Zygson, wziął się oczywiście od nazwiska, jakieś dziwne fazy na dodawanie końcówki „on”, natomiast mówią różnie, Zygier, Zygson. jak komu pasuje.

Jesteś członkiem Patokalipsy. Jak to się stało, że wspólnie z Eripe, Penxem, Delektą oraz EsZetem założyliście skład? Jak się poznaliście? Skąd taka nazwa?

Nasza znajomość to oczywiście wynik wspólnych melanży, najpierw poznałem się z Kojotem i Oxonem a dzięki nim z EsZetem i Penxem, z którymi pracowałem (Penxa akurat wtedy wyjebali, https://www.youtube.com/watch?v=VQdiqUldcDc haha), natomiast z Delektą poznałem się już w pracy. Z Eripe poznałem się troszkę później dzięki mojej byłej partnerce, która z nim studiowała. Wynajmowałem wtedy takie dość spore mieszkanie idealnie pasujące do robienia domówek. To właśnie tam można powiedzieć poznaliśmy się tak wszyscy,wszyscy czyli również HIPO i PATO. Sama Patokalipsa powstała trochę później, w wyniku wspólnych nagrywek, chyba tyle…

Wielu ludzi uważa, że macie chore teksty, że się bardzo wywyższacie w swoich kawałkach, czy o to chodzi?

My mamy robić bragga a inni niech interpretują to jak chcą.

Dowiedziałem się z waszej oficjalnej strony (www.patokalipsa.com), że jesteś w trakcie prac nad swą solową płytą. Czy możesz zdradzić nam, jak idą prace? Kto będzie na featach? Czego ogółem możemy się po tej płycie spodziewać?

Tak, jestem w trakcie robienia epki, gdzie oczywiście pojawią się głównie moi znajomi. Ogółem możecie się spodziewać na pewno jakiejś gry słownej z nutką moich przemyśleń.

Niedawno wypuściliście EPkę w pełnym składzie pt. „Droga Krajowa 0,7”. Skąd pomysł na tak hm… specyficzny tytuł? Czy EPka wyszła właśnie taka jaką planowaliście? Czy możesz z ręką na sercu powiedzieć „To jest to. Tego chciałem. Tak miało być”?

Ciężko tak stwierdzić, bo epka była skończona już jakiś czas temu, od tej pory odczuwam progres, który powoduje to ,że jak słucham „DK 0,7”, to wiele bym zmienił coś mi się podoba, coś nie. Podejrzewam ,że to normalne… Tytuł płyty może specyficzny, ale bardzo łatwy do zrozumienia… dla każdego kto nas słucha .

Co robisz po za rapowaniem? Wiem też, że robisz bity. Kim wolisz być na codzień? Beatmakerem czy raperem?

Na co dzień walczę o przetrwanie w życiu codziennym, jak każdy A bitów już nie robię od 5-6 lat, ale mogę się pochwalić ,że zrobiłem kiedyś bit dla Athletic Mic League, to największy mój sukces jako beatmaker. Jak znajdę to kiedyś wrzucę na YouTube.

Z czego jesteś najbardziej dumny jeśli chodzi o swój rap?

Dumny jestem z postępu, ostatnio słyszałem mój kawałek który nagrałem jakieś 10 lat temu, hahaha beka jak tralala. Dumny również jestem z tego, że jeszcze chce mi się to robić na pełnej zajawce.

Z kim chciałbyś wystąpić na jednej scenie i dlaczego?

Może napisze z kim chciałbym nagrać (z polskich wykonawców) co będzie oczywiste z kim również mógłbym wystąpić. Fajnie by było jakbym miał numer z Peją Bez kitu! Nie mówię ,że obecnie jakoś specjalnie się jaram, ale szanuje bardzo Rycha za to co zrobił kiedyś i co robi do tej pory. Jeden z najbardziej autentycznych raperów na tej scenie – moim zdaniem. Jest jeszcze kilku, ale bez lizanka

Czego możemy się spodziewać od Pato w najbliższym czasie? Jakiś klip w planach? Zapewne koncerty. Czy zdradzisz gdzie i kiedy zagracie? 

Czeka Was na pewno jeszcze jeden klip i koncerty, które dogadujemy. We wrześniu będzie więcej koncertów, pierwszy zaklepany to bankowo Chrzanów, bo sam go robię .

Czy chciałbyś dodać coś od siebie dla czytelników portalu? A może jakoś zachęcić ich do odwiedzania HipHopWeb.pl? Pozdrawiam i dziękuję za wywiad.

Tak! Drodzy Czytelnicy, wspierajcie dobre portale rapowe, pamiętając że jest to wynik czasochłonnej pracy. A rap to tylko muzyka, mniej wczuty, niech będzie ona zawsze tylko rozrywką. Pozdrawiam i dziękuję za wywiad! Z.

Dziennikarz muzyczny specjalizujący się w hiphopie i rocku z lat 80-tych. Śledzi poczynania artystów zza kulis. Ma na koncie kilkaset recenzji płyt oraz felietony nt. rozwoju subkultury hiphop'u w Polsce.