Group Home i Jeru The Damaja na dwóch koncertach w Polsce!
Group Home i Jeru The Damaja na dwóch koncertach w Polsce!

Już wkrótce znów przeniesiemy się na początek lat ’90, do złotej ery hip-hopu, bowiem w ramach serii BIG idea Classics w czerwcu wystąpią Group Home w składzie Lil’ Dap i Melachi the Nutcracker oraz Jeru the Damaja – członkowie legendarnego Gang Starr Foundation – powołanej do życia przez duet Gang Starr (DJ Premier i Guru).

Chociaż ostatni album wydali ponad 15 lat temu, wpływ Gang Starr jest odczuwalny do dziś, prawie tak samo jak w latach 90., kiedy DJ Premier i Guru nadawali kształt tego, co określamy prawdziwym hip-hopu. Poza wydawnictwami firmowanymi przez duet, jedną z ich trwałych spuścizn było wprowadzenie młodszych talentów do świata rapu – jednymi z najbardziej niedocenianych, które wyszły z Gang Starr Foundation, był duet Group Home z Brooklynu, który tworzą Lil’ Dap i Nutcracker, przedstawiciele i jedni z pionierów ulicznego rapu.

Początki ich współpracy sięgają końca lat 80. Ich debiutancki album „Livin’ Proof” wyprodukowany przez DJ-a Premiera z udziałem Guru i Jaz-O, uznawany jest dziś za klasykę gatunku i jedną z najlepszych płyt lat ’90. Ulica jednak upomniała się o swoje, Melachi często pakował się w kłopoty i w końcu trafił do więzienia, za pobicie policjanta, co z całą pewnością zaważyło na przyszłości Group Home. Nie brakuje głosów, że gdyby nie ta sytuacja, byliby dziś stawiani na równi z Mobb Depp.


#KupujPolskieRapPłyty

Zaopatruj się w nowe kompakty do rap kolekcji i wspieraj jednocześnie działalność i niezależność naszego portalu.

materiał reklamowy Ceneo.pl

Już wkrótce będziemy mogli na żywo spotkać się z klasyką gatunku. 16. czerwca we wrocławskiej Akademii i dzień później, 17. czerwca w warszawskich Poziomach, wystąpią Group Home w składzie Lil’ Dap i Melachi the Nutcracker oraz Jeru the Damaja, członkowie legendarnego Gang Starr Foundation – powołanej do życia przez duet Gang Starr (DJ Premier i Guru).

Bilety są już dostępne! Do nabycia na stronie niezawodnej agencji Big Idea przez aplikację going.